Національна прокуратура Польщі розпочала розслідування щодо нападу Росії на Україну
Дії агресора в Україні попадають під низку статей Кримінального кодексу Польщі

Мазовецьке відділення Департаменту боротьби з організованою злочинністю та корупцією Національної прокуратури у Варшаві розпочало розслідування щодо агресивної війни, розпочатої 24 лютого 2022 року владою та посадовими особами Російської Федерації, спрямованої проти суверенітету, територіальної цілісності та політичної незалежності України та продовження збройного нападу на Україну з боку Російської Федерації. Сфера провадження також охоплює діяльність органів влади Республіки Білорусь.
Про це сьогодні на пресконференції повідомили міністр юстиції – генеральний прокурор Збігнєв Зіобро, прокурор Даріуш Барський і держсекретар Міністерства юстиції Себастьян Калета, передають польські ЗМІ.
«Я доручив розслідування дуже досвідченим прокурорам Мазовецького відділу боротьби з організованою злочинністю Національної прокуратури», – наголосив міністр юстиції – генеральний прокурор Збігнєв Зіобро.
Він додав, що прокурор Даріуш Барський бере на себе безпосередній нагляд за всією діяльністю, пов’язаною із співробітництвом з українськими правоохоронними органами, зокрема координацію суміжної діяльності з прокуратурами країн-союзників.
Наявна на даний момент інформація про перебіг військових дій Російської Федерації проти України свідчить про те, що в районах України – як окупованих збройними силами Російської Федерації, так і тих, де ведуться бойові дії, на боці агресора, зафіксовані дії, які порушують, серед іншого, міжнародне право, у тому числі: напад на санітарні зони, вбивство мирного населення, знищення, пошкодження та вилучення майна.
«Дії агресора відповідають ознакам польських кримінальних положень, зокрема ст. 122 Кримінального кодексу, ст. 123 Кримінального кодексу та ст. 125 Кримінального кодексу», – зазначив прокурор Даріуш Барський.
За його словами, такі діяння кваліфікуються за ст. 117 § 1 Кримінального кодексу й караються навіть довічним позбавленням волі.
Крім того, порушення вищезгаданих прав безпосередньо прилеглої до Польщі держави є загрозою європейській та міжнародній безпеці і спрямоване проти інтересів міжнародного співтовариства, зокрема Республіки Польща, у розумінні ст. 110 § 1 КК.
«У рамках цього процесу ми документуватимемо злочинні дії Росії, щоб винуватці цих злочинів могли бути притягнені до міжнародної кримінальної відповідальності», – заявив міністр юстиції – генеральний прокурор Збігнєв Зіобро.
У ході розслідування прокурор Мазовецького відділення Департаменту боротьби з організованою злочинністю та корупцією Національної прокуратури у Варшаві зробить висновки насамперед на підставі особистих джерел доказів, зокрема показань свідків, які сховалися на території Республіки Польща.
У ході провадження буде налагоджена тісна співпраця з правоохоронними органами та судовою системою України, зокрема з прокуратурою України. Крім того, прокурор докладатиме значних зусиль для отримання доказів за допомогою міжнародної правової допомоги від інших країн, які можуть мати будь-яку інформацію, що стосується розслідування.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].