Сіяти, орати, землю визволяти!
Новини компаній

Сіяти, орати, землю визволяти!

Проєкт «Сімейні молочні ферми» та фермери-учасники з початку війни безкоштовно передали ЗСУ понад 19000 л молока

Сіяти, орати, землю визволяти!
Фото: пресслужба СМФ

Проєкт «Сімейні молочні ферми» до війни розвивав мережу сімейних молочних ферм по всій Україні та займався виробництвом молока. Станом на 23 лютого 2022 року мережа ферм налічувала 164 фермерських господарства в 12 регіонах України. Сьогодні ж головне завдання проєкту – зберегти хоча б 100 ферм та продовжити й надалі виробляти молоко та молокопродукти.

Докладаючи максимальні зусилля для збереження поголів’я корів та ферм, команда проєкту та фермери-учасники допомагають ЗСУ, переселенцям, територіальній обороні. Крім цього, частина фермерів мобілізовані до армії, а дехто вступили до лав територіальної оборони.

Проєкт «Сімейні молочні ферми» та фермери-учасники з початку війни безкоштовно передали ЗСУ понад 19 000 л молока. І щоденно ця кількість зростає. Адже фермери готові забезпечувати наші збройні сили молоком та молокопродуктами не тільки до нашої перемоги, а й в майбутньому.

Крім цього, проєкт «Сімейні молочні ферми» безкоштовно передав ТОВ «Радивилівмолоко» 5 000 літрів молока для виробництва молокопродуктів.

І це лише невелика частина того, що роблять фермери та команда проєкту для нашої Перемоги.

!!! Команда проєкту «Сімейні молочні ферми» створила telegram-канал СМФ Агро Допомога  https://t.me/SMF_AgroHelp.

Тут можна отримати професійні консультації ветеринарів та зоотехніків, роз’яснення щодо рішень і дотацій Мінагро, юридичні та бухгалтерські консультації та іншу допомогу, яку можуть надати наші спеціалісти.

Одна з історій наших фермерів

Сіяти, орати, землю визволяти!
Фото: пресслужба СМФ

Олена Савенко та її чоловік Анатолій Кречківський – власники СМФ «Господар» у Вінницькій області.

У село, де проживають фермери, приїхало чимало тимчасово переміщених осіб, більшість – із Харкова. Серед них, зокрема, є багатодітні сім’ї з малолітніми дітками, а також 8 дітей з інвалідністю. Сім’я Олени та Анатолія забезпечують їх молоком. Лише за 14 днів березня фермери передали їм 1330 кг молока. Крім того, печуть пиріжки для територіальної оборони, для яких теж використали близько 100 кг молока.

Пані Олена розповідає, що через скрутну ситуацію почали трішки менше давати коровам кормів, зокрема, буряка, через що зменшилися і надої. Останні дні сім’я частково реалізовує молоко для населення – аби хоча б «відбити» витрати на пальне, яке суттєво здорожчало і є в дефіциті. Зіштовхнулися фермери й з дефіцитом насіння для посівної. У сім'ї не було кукурудзи на посів, але насінням з ними поділився проєкт «Сімейні молочні ферми». Хоча у останнього посівна під загрозою зриву.

Подібні історії є у кожного сімейного фермера-учасника проєкту.

Фермерам потрібна допомога: паливо, ветпрепарати, енергоносії

Зараз настав час для посівної. І це першочергове завдання проєкту «Сімейні молочні ферми» та фермерів-учасників. Вчасно проведена посівна дасть надію забезпечити корів кормами й зберегти можливість виробляти молоко. Однак, сімейні молочні фермери зіштовхнулись зі значними проблемами: відсутність коштів на придбання палива, насіння, енергоносіїв, ремонт техніки. Адже молокозаводи значно знизили закупівельну ціну на молоко, деякі скоротили закупівлю, суттєва частина молока передається безоплатно на потреби армії та громади.

Якщо Ви бажаєте долучитися до допомоги Сімейним молочним фермам, це можна зробити за посиланням:

https://secure.wayforpay.com/payment/uaukrcoopfederation

Будь-яка сума, навіть 10-50 грн, буде вагомою допомогою для сімейних фермерів почати посівну в західних областях України й забезпечити продовольством країну в поточному році.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло