Те, що путін вважав своєю силою, тепер стало його головною слабкістю – CNBC

Те, що путін вважав своєю силою, тепер стало його головною слабкістю – CNBC

Найближче оточення путіна боїться говорити йому правду

Этот текст также доступен на русском
Те, що путін вважав своєю силою, тепер стало його головною слабкістю – CNBC
фото DR

Величезна влада президента рф владіміра путіна перетворилася на ключову слабкість російського лідера, а оточуючі його люди, схоже, надто залякані, щоб сказати йому правду або поставити під сумнів його дії, коли йдеться про вторгнення росії в Україну, пише CNBC.

«путін систематично позбувався від людей, які могли кинути йому виклик, залишаючи тільки найбільш лояльних і боязких», – заявив у четвер російський політолог і головний редактор журналу Riddle Антон Барбашин.

«Будь-який диктатор, чим довше він залишається при владі, в результаті оточує себе людьми, які в першу лояльні, а не компетентні», – додав він.

Нещодавно розсекречений звіт розвідки США, опублікований напередодні, стверджує, що путіну не повідомляють всієї правди про невдале вторгнення росії в Україну і що президент відчуває, що власне військове керівництво ввело його в оману, не повідомивши йому, що війна пішла не за планом – тому що бояться роздратувати його.

«Ніхто не хоче повідомляти погані новини, і кожне агентство, яке працює на путіна, хоче довести йому свою цінність», – сказав Барбашин. Ми не знаємо, що саме там відбувається. Але ясно, судячи з шуму, путіна не влаштовує, як іде війна».

Аналітики кажуть, що путіна бояться не лише воєначальники, це повсюдна проблема у всіх російських урядових колах, від найвищого оточення путіна до висококваліфікованих державних службовців, які бояться ставити під сумнів режим чи війну в Україні.

«Вони дуже, дуже бояться», – сказав у середу CNBC російський опозиційний політик і колишній заступник міністра енергетики Володимир Мілов, який зараз живе у Литві.

«Повірте мені, у мене багато джерел у російському уряді, і ніхто насправді не підтримує війну – можливо, за винятком кількох людей у найближчому оточенні путіна – ніхто не підтримує те, що робить путін».

«Я сказав би, що серед урядових кіл підтримка того, що робить путін, близька до нуля», – додав він.

На питання, чому держслужбовці просто не йдуть зі своїх постів, Мілов відповів, що більшість із них почуваються у пастці і бояться наслідків.

«Їм більше нема куди йти. Їх не приймуть на Заході після того, як вони фактично допомогли путіну розпочати війну, тому більшість із них справді потрапили у пастку і відчувають, що вони не мають іншого вибору, крім як сидіти і чекати».

Мілов додав, що російських урядовців останнім часом «переслідують» більше, ніж опозиціонерів.

«Не минуло й дня, щоб якийсь заступник міністра або якийсь віце-губернатор не зазнав обшуку, арешту тощо. Вони знаходяться під цілодобовим наглядом ФСБ, якщо вони зроблять один невірний рух, про це негайно повідомлять, і їм загрожує по суті в'язниця».

путін очікував, що російські війська легко окупують Україну з метою повалення українського уряду та встановлення проросійського режиму.

Проте військові аналітики кажуть, що російські війська були погано підготовлені до вторгнення, але військові командири про це не повідомили путіну, бо боялися виглядати некомпетентними.

«Ми бачили, як російські солдати – без зброї та бойового духу – відмовлялися виконувати накази, шкодили власне обладнання і навіть випадково збили власний літак», – сказав Джеремі Флемінг, голова британського агентства кіберрозвідки GCHQ у своєму виступі у четвер.

«І хоча ми вважаємо, що радники путіна бояться сказати йому правду, те, що відбувається, і масштаби цих помилкових рішень вже кришталево зрозумілі режиму», – додав він.

Як ми писали напередодні, путіна вводять в оману радники, які надто налякані, щоб сказати йому, як погано йде війна в Україні та наскільки руйнівними є західні санкції, заявили Білий дім та європейські офіційні особи.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло