YouControl створив інструмент для виявлення прихованих російських і білоруських активів

YouControl створив інструмент для виявлення прихованих російських і білоруських активів

Платформа RuAssets виявляє причетність до російських та білоруських національних публічних діячів

YouControl створив інструмент для виявлення прихованих  російських і білоруських активів

Що сталося. Українська ІТ-компанія, що створює сервіси на основі відкритих даних, YouControl запустила міжнародний інструмент для перевірки зв'язків юридичних та фізичних осіб з російськими й білоруськими активами. 

Джерело. Про це відомо з пресрелізу.

Деталі. Платформа RuAssets виявляє причетність компаній та людей з різних куточків світу до російських та білоруських національних публічних діячів з метою заморожування їхніх рахунків та арешту майна. Також сигналізує про пов’язаність з підсанкційними  особами, воєнними терористами та пропагандистами. 

Для чого створили
Сьогодні кожен на своєму місці як може пришвидшує перемогу України у війні. Команда YouControl зосередила зусилля на тому, що робить найкраще – на створенні корисних  інструментів на основі відкритих даних. RuAssets покликаний викрити винних в окупації України та попередити увесь світ про загрозу співпраці з бізнесом, що має зв'язки з рф чи білоруссю. Адже для компаній така співпраця це значні ризики: санкційні, фінансові, операційні, репутаційні. Крім того, чим швидше міжнародна спільнота ухвалить рішення про відмову від співпраці з цими країнами, тим швидше “загнуться” компанії, що фінансують війну проти України. А значить  світ відправить агресорів в економічний “бан”.

Можливості  RuAssets
дозволяє виявляти навіть найбільш приховані зв'язки бізнесів та осіб з країнами-агресорами через ланцюги посередників. Тобто, якщо  людина має навіть непрямий контакт – через родичів, роботу, посадові повноваження – інструмент покаже зв'язок як можливий фактор ризику;
містить найбільш повний список російських та білоруських PEP (національних публічних діячів) з понад 100 джерел;
аналізує дані з офіційних відкритих реєстрів власників і бенефіціарів бізнесів країн СНД та Європи (15+ країн);
перевіряє юридичних та фізичних осіб в понад 50 міжнародних санкційних списках;
сигналізує про пов’язаність з воєнними терористами та пропагандистами (реєстри кримінальних осіб, список силовиків рф);
щоденно оновлюються дані відповідно до змін в реєстрах і списках;
регулярно відбуваються апдейти: продукт постійно вдосконалюється, додаються нові джерела даних.

Для кого інструмент
Правоохоронних органів та органів державної влади – для пошуку російських та білоруських активів за межами країн-агресорів та ухвалення рішення щодо подальшого їх заморожування/арешту/виключення.
Комплаєнс менеджерів, AML та KYC спеціалістів – для перевірки існуючих або нових контрагентів на пов’язаність з компаніями та особами з росії та білорусі, компаніями під санкціями та РЕР для прийняття рішення про співпрацю з ними, спираючись на повну і достовірну інформацію.
Журналістів, незалежних розслідувачів – для фактчекінгу, пошуку достовірної інформації, проведення розслідувань  та аналітичних досліджень.
Роботодавців, HR-спеціалістів, рекрутерів – для швидкої перевірки фізосіб для ухвалення рішення щодо працевлаштування.

Для журналістів, уповноважених представників органів державної влади України та правоохоронних органів рішення є безоплатним.

Як працює
Після входу і реєстрації на головній сторінці сайту RuAssets варто в пошук ввести назву компанії, а для уточненого пошуку – ID. Для перевірки фізособи – ПІБ, для уточненого пошуку – ІПН. Система покаже результати пошуку – всю наявну інформацію про запитувану фіз чи юрособу. Клікнувши на кнопку «Знайти зв'язки» інструмент побудує звіт, в якому можна побачити з ким пов'язана особа, через яку компанію, на основі чого і які ризики ці зв'язки можуть нести для вас. 

Як скористатися
Інструмент можна протестувати безкоштовно. Варто просто подати заявку на сайті ruassets.com. Адміністратори платформи зв’яжуться з вами для надання тестового доступу. Є трансляція онлайн-конференції в Укрінформ з презентацією інструменту за участю АРМА, НАЗК, Нацполіції.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло