Перший тур президентських виборів у Франції виграв Еммануель Макрон

Перший тур президентських виборів у Франції виграв Еммануель Макрон

Кандидат Меланшон закликав не дати в другому турі Ле Пен «жодного голосу»

Перший тур президентських виборів у Франції виграв Еммануель Макрон
Еммануель Макрон та Марін Ле Пен.
Фото: depositphotos.com

У першому турі президентських виборів у Франції, який відбувся 10 квітня, перемогу здобув глава республіки Еммануель Макрон. Про це свідчать результати оброблення понад 98% бюлетенів.

Про це повідомляє Le Figaro.

Макрон, який представляє партію «Вперед, республіко!», набрав 27,3% голосів виборців. Друге місце посіла кандидатка від ультраправої партії «Національне об'єднання» Марін Ле Пен, отримавши 24% голосів. Другий тур виборів відбудеться 24 квітня.

Третє місце у лідера крайньої лівої партії Жана-Люка Меланшона (21,7% голосів). Він вже закликав своїх прихильників у другому турі не віддавати свої голоси Ле Пен.

Про це Меланшон сказав, звертаючись до своїх виборців після оголошення попередніх результатів першого туру, повідомляє телеканал BFMTV.

«Відкривається нова сторінка бою. Кожен із вас опиняється перед рішенням, яке він повинен прийняти... Я знаю ваш гнів. Не дозволяйте йому робити помилки, які було б важко виправити», – наголосив Меланшон.

Не даючи своїм прихильникам порад, за кого голосувати у другому турі, Меланшон водночас наголосив: «Це вирішувати вам. Ми знаємо, за кого ніколи не голосуватимемо. Ви не повинні віддати мадам Ле Пен жодного голосу». 

Останні опитування пророкують перемогу Макрону в другому турі з незначною перевагою. Чинного президента у другому турі готові підтримати 54% виборців, Марін Ле Пен – 46%.

Явка склала 73,3% – це найнижчий показник за останні 20 років для першого туру виборів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло