Палата представників США остаточно проголосувала за ленд-ліз та захист демократії в Україні

Палата представників США остаточно проголосувала за ленд-ліз та захист демократії в Україні

Це значно прискорить постачання, зокрема, озброєння, Україні

This material is also available in English
Палата представників США остаточно проголосувала за ленд-ліз та захист демократії в Україні
Фото: Pexels

Що сталося. Нижня палата Конгресу США – Палата представників – проголосувала за ленд-ліз та захист демократії в Україні.

Джерело. Про це йдеться у повідомленні Палати представників американського Конгресу на офіційній твіттер-сторінці.

Деталі. Документ, відомий як Закон про ленд-ліз про оборону демократії України від 2022 року, прискорить передачу в країну важливого військового обладнання та інших критичних постачань завдяки скороченню бюрократичної тяганини. Він дозволяє де-факто передавати обладнання з умовою, що країна-одержувач виплатить їхню вартість США пізніше.

Зокрема, у тексті документу йде мова про надання президенту США розширених повноважень щодо передачі або надання в оренду Україні оборонних засобів для «захисту цивільного населення від російського військового вторгнення» та для інших цілей.

Після ухвалення акту голова Білого Дому зобов'язаний впродовж 60 днів встановити прискорені процедури для доставки продукції.

Бекграунд. Законодавці вдаються до екстраординарної тактики, яка востаннє застосовувалася під час найбільшого глобального конфлікту XX століття – це ще одна ознака того, що США та їхні союзники в Європі вважають, що вторгнення росії становить екзистенційну загрозу ліберальному порядку.

Це також свідчить про те, що західний світ вірить, що Україна тепер може виграти боротьбу з російськими загарбниками.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло