Під час форсування Сіверського Донця біля Білогорівки знешкоджені понад 400 російських солдатів

Під час форсування Сіверського Донця біля Білогорівки знешкоджені понад 400 російських солдатів

Росіяни занадто поспішно спланували цю операцію, відчайдушно намагаючись досягти якогось прогресу

Під час форсування Сіверського Донця біля Білогорівки  знешкоджені понад 400 російських солдатів
Фото: nytimes.com

Що сталося. Втрати, завдані російській армії під час форсування Сіверського Донця біля Білогорівки на Луганщині, стали одними з наймасштабніших з початку війни. За оцінками експертів, тоді загинули або поранені понад 400 російських солдатів.

Джерело. Про це повідомляє The New York Times.

Деталі. Зазначається, що росіяни занадто поспішно спланували цю операцію, відчайдушно намагаючись досягти якогось прогресу. 

11 травня російське командування направило близько 550 військовослужбовців 74-ї мотострілецької бригади 41-ї загальновійськової армії для форсування річки з метою оточити українські сили під Рубіжним.

На супутникових знімках видно, що українська артилерія зруйнувала кілька російських понтонних мостів і знищила скупчення російських військ і техніки навколо річки.

За даними Інституту вивчення війни, могли бути вбитими або пораненими до 485 російських солдатів та знищені понад 80 одиниць техніки.

Бекграунд. Нещодавно Міноборони Британії зауважило, що нездатність російських військ форсувати Сіверський Донець на Донбасі демонструє ризики, на які готові піти їхні командири, намагаючись захопити територію в умовах значно повільнішого, ніж очікувалося, прогресу.

Українські ЗСУ в середу опублікували зображення російських танків, підбитих на березі річки Сіверський Донець, а Міністерство оборони України заявило, що Росія «втратила значні бронетанкові маневрені елементи як мінімум однієї батальйонної тактичної групи».

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло