Путін потрапив в ізоляцію на саміті ОДКБ - NYT
У поглядах путіна на вступ Фінляндії і Швеції в НАТО відбулися “серйозні зрушення”

Те, що мало стати урочистою зустріччю, швидко перетворилося на демонстрацію ізоляції путіна навіть серед сусідів росії, пише The New York Times про підсумки ювілейного саміту оборонної організації.
У ході публічної частини саміту Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ), що відбувся в москві, дії росії в Україні публічно підтримав тільки президент Білорусі Олександр Лукашенко, звертає увагу газета.
Лукашенко, виступаючи першим, розкритикував членів ОДКБ – Вірменію, Казахстан, Киргизстан та Таджикистан – за недостатню підтримку росії та Білорусі на тлі санкцій. Путін у своєму виступі виправдовував вторгнення в Україну, говорячи про «націоналістів» та «біолабораторії» Пентагону. Усі інші лідери країн-членів ОДКБ про Україну у своїх виступах не говорили.
Ще один важливий підсумок саміту ОДКБ – нова риторика Кремля щодо рішення Фінляндії та Швеції вступити до НАТО. На це звертають увагу Reuters та Financial Times.
«Що стосується розширення, у тому числі за рахунок нових членів альянсу – Фінляндії, Швеції: у росії, хотів би вас поінформувати, шановні колеги, немає проблем із цими державами, немає. Тому в цьому сенсі безпосередньої загрози для нас – розширення за рахунок цих країн – для росії не створюється», – заявив путін, додавши, що реакція можлива у разі розміщення у цих країнах військової інфраструктури Північноатлантичного альянсу.
Reuters називає таку заяву «серйозним зрушенням» у риториці Москви, яка «протягом десятиліть» розглядала розширення НАТО як пряму загрозу безпеці і навіть посилалася на це, виправдовуючи вторгнення в Україну.
FT зазначає, що слова путіна можуть говорити про його «прийняття» вступу Швеції та Фінляндії до НАТО. Газета також пише про «серйозну невдачу» російського президента, який раніше говорив про бажання зупинити розширення НАТО.
Країни ОДКБ, які вважаються союзниками росії, після початку війни не стали публічно підтримувати дії москви. Всі держави, за винятком Білорусі, не підтримали позицію росії на голосуванні в ООН щодо резолюції, що засуджує вторгнення, а влада Казахстану стверджувала, що не допомагатиме москві обходити західні санкції.
Тим часом Ердоган заявив, що Туреччина не може сказати «так» приєднанню Швеції й Фінляндії до НАТО.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].