Євросоюз відкрив для постачань пального в Україну спеціальні коридори – Шмигаль

Євросоюз відкрив для постачань пального в Україну спеціальні коридори – Шмигаль

Необхідно, щоб люди мали пальне, а на ринку не було зловживань

Євросоюз відкрив для постачань пального в Україну спеціальні коридори – Шмигаль
Фото: depositphotos.com

Необхідно зробити все для того, щоб люди мали пальне, а на ринку не було зловживань.

Джерело. На цьому прем’єр-міністр Денис Шмигаль наголосив під час онлайн-зустрічі з представниками паливного бізнесу щодо забезпечення внутрішнього ринку пальним.

Докладно. Необхідно зробити все для того, щоб люди мали пальне, а на ринку не було зловживань.

«Євросоюз запровадив для України так звані коридори солідарності. Подібний інструмент працював під час пандемії всередині Європи, коли розвозили вакцини та медикаменти. Влада робить і готова робити все необхідне, щоб дати бізнесу можливість завозити пальне в країну. На пунктах пропуску автомобільному й залізничному транспорту з пальним надається абсолютний пріоритет. Ми також ведемо перемовини й щодо інших шляхів постачання, щоб розширити наші логістичні можливості», – зазначив Шмигаль.

Він наголосив, що влада в особі Кабінету Міністрів, усіх центральних органів виконавчої влади, митниці та прикордонної служби повністю сприяє і допомагає бізнесу, щоб подолати цю кризу на ринку пального. Зокрема, держава вже знизила ПДВ з 20% до 7% на бензин, дизельне пальне та скраплений газ і погодила нульову ставку акцизу на ці позиції.

Також прем’єр повідомив, що особисто мав перемовини щодо лібералізації логістичних шляхів із президентом Європейської ради Шарлем Мішелем і президентом Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн.

Перший віцепрем'єр-міністр Юлія Свириденко також зауважила, що кількість бензовозів, які щоденно перетинають кордон, зросла майже на третину проти початку травня.

«Будемо продовжувати працювати в оперативному штабі. Спільно з Міненергетики, Мінінфраструктури ми сьогодні ще обговоримо отримані пропозиції», – зазначила вона.

Бекграунд. Нагадаємо: Україні за допомогою західних партнерів вдалося суттєво наростити імпортпального з країн ЄС, унаслідок в травні країна отримає 350 000 тонн палива за новими логістичними маршрутами.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло