«Велика трійка» мобільних операторів зафіксувала збільшення доходу попри війну

«Велика трійка» мобільних операторів зафіксувала збільшення доходу попри війну

Найбільший виторг отримав «Київстар»

«Велика трійка» мобільних операторів зафіксувала збільшення доходу попри війну
Фото: pixabay.com

Стало відомо, що мобільні оператори «Київстар», «Vodafone Україна» та lifecell попри війну зафіксували збільшення доходу в І кварталі 2022 року у порівнянні з аналогічним періодом 2021 року.

Джерело. Про це йшлося в матеріалі Mind про вплив війни на оборот та абонентську базу «Великої трійки» мобільних операторів.

Деталі. Згідно з повідомленням, найбільший виторг отримав «Київстар». А за динамікою зростання цього показника лідирує lifecell.

Загальний дохід «синього» оператора збільшився на 15,1% – до 7,874 млрд грн. Виторг від послуг мобільного зв’язку зросла на 15,5% – до 7,339 млрд грн. У Veon таку динаміку пояснюють зростанням на 30,7% 4G-абонентів «Київстар» та збільшенням доходів від роумінгу втричі в річному обчисленні.

Зазначається, що оборот «Vodafone Україна» зріс на 10% – до 5,2 млрд грн. 

«Зростання ключових фінансових показників обумовлене декількома факторами. По-перше, збільшенням користування і кількості користувачів у січні-лютому. По-друге, ростом доходів від роумінгу. При цьому в березні компанія підключила своїм клієнтам безплатні послуги в роумінгу на суму 127 млн грн», – пояснюють у пресслужбі «червоного» оператора.

Крім того, на фінансові результати «Vodafone Україна» позитивно вплинули доходи від нового фіксованого бізнесу – діяльності Vega.

Також на динаміку основних фінансових показників вплинули й витрати, пов’язані з війною: аварійні роботи на мережі, допомога країні та клієнтам, масові міграції клієнтів за кордон. 

Водночас дохід lifecell збільшився на 21,5% – до 2,307 млрд грн.

Коментар. «З гордістю можу говорити про результати lifecell за І квартал 2022 року. Але цього разу бізнес-результати – не головне, чим можна пишатися. Попри всі прогнози про швидку капітуляцію, український народ з гідністю дає урок усьому світу – українці ніколи не відмовляються від своєї свободи!», – пояснює генеральний директор lifecell Ісмет Язиджи.

Бекграунд. Нагадаємо, що «Київстар» скасував тарифікацію інтернету в застосунках для навчання та роботи онлайн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло