Єврокомісія ухвалила план відмови від російських енергоносіїв

Єврокомісія ухвалила план відмови від російських енергоносіїв

План REPowerEU передбачає остаточну відмову від російського газу «істотно раніше» 2030 року

Этот материал также доступен на русском языке
Єврокомісія ухвалила план відмови від російських енергоносіїв

Стало відомо, що Єврокомісія прийняла план відмови від імпорту енергоносіїв з росії під назвою REPowerEU.  

Джерело. Про це передає DW.

Деталі. План на пресконференції у Брюсселі представили виконавчий віцепрезидент Єврокомісії Франс Тіммерманс та єврокомісар з енергетики Кадрі Сімсон.

План зосередиться насамперед на газі з росії, адже його неможливо повністю замінити на закупівлю в інших постачальників. REPowerEU передбачає остаточну відмову від російського газу «істотно раніше» 2030 року.

ЄК вважає за можливе до кінця 2022 року скоротити закупівлю «блакитного палива» у рф на дві третини, а нафти та нафтопродуктів – майже повністю, за винятком кількох країн Центральної Європи без виходу до моря.

REPowerEU передбачає заходи у трьох сферах: економію енергії, диверсифікацію джерел постачання та прискорений розвиток відновлюваної енергетики. Реалізація плану вимагатиме додаткових 210 млрд євро інвестицій між сьогоднішнім днем та 2027 роком.

Бекграунд. Нагадаємо, що Європейський Союз має намір активізувати співпрацю з африканськими країнами для заміщення імпорту російського газу, а також скорочення залежності від рф в енергетичній сфері майже на дві третини 2022 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло