ЄС має намір співпрацювати з країнами Африки для заміщення імпорту російського газу – Bloomberg

ЄС має намір співпрацювати з країнами Африки для заміщення імпорту російського газу – Bloomberg

Йдеться, зокрема, про Нігерію, Сенегал, Анголу

Этот текст также доступен на русском
ЄС має намір співпрацювати з країнами Африки для заміщення імпорту російського газу – Bloomberg
Фото: shutterstock

Європейський Союз має намір активізувати співпрацю з африканськими країнами для заміщення імпорту російського газу, а також скорочення залежності від рф в енергетичній сфері майже на дві третини 2022 року.

Джерело. Про це пише Bloomberg.

Докладно. У проєкті документа ЄС йдеться, що країни Африки, зокрема Нігерія, Сенегал, Ангола, володіють значною мірою нереалізованим потенціалом у сфері скрапленого газу.

Видання повідомляє, що Єврокомісія може ухвалити документ, який розширює зовнішню енергетичну взаємодію, наприкінці цього місяця в межах заходів із реалізації плану зі скорочення енергетичної залежності від рф.

План ЄС щодо збільшення імпорту скрапленого газу на 50 млрд кубометрів і постачань трубопровідного газу з інших країн на 10 млрд кубометрів вимагає встановлення відносин із постачальниками на нових умовах і розширення торгівлі з новими постачальниками.

Ключові кроки з виконання плану передбачають також реалізацію угоди зі Сполученими Штатами на постачання до ЄС додаткових 15 млрд кубометрів скрапленого газу 2022 року та близько 50 млрд кубометрів щорічно до 2030 року.

ЄС також збирається підписати меморандум про взаєморозуміння з Єгиптом та Ізраїлем для збільшення постачання газу до літа цього року. Також Євросоюз планує підтримати подвоєння пропускної здатності «Південного газового коридору», який забезпечує постачання з Азербайджану – до 20 млрд кубометрів на рік.

Бекграунд. Раніше писав, що нинішній прем'єр-міністр Італії Маріо Драгі доклав зусиль, щоб Алжир замість росії став найбільшим постачальником газу для італійських споживачів.

Читайте докладно: «Свій, чужий, розумний: як Італія перекроює «газову» мапу світу на тлі війни в Україні: до чого тут Алжир і чого варто повчитися «прагматичним» німцям»

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло