Бундесрат схвалив пропозиції щодо прискореного будівництва терміналів скрапленого природного газу

Бундесрат схвалив пропозиції щодо прискореного будівництва терміналів скрапленого природного газу

Також схвалили поправки, що дозволяють у критичній ситуації експропріювати енергокомпанії

Бундесрат схвалив пропозиції щодо прискореного будівництва терміналів скрапленого природного газу
Засідання Бундесрату
Фото: Reuters

Стало відомо, що Бундесрат схвалив поправку до Закону про енергетичну безпеку, покликану допомогти розв'язати проблеми з енергопостачанням країни на випадок можливої​​ ескалації ситуації з енергобезпекою через наслідки війни в Україні.

Джерело. Про це передає dw з посиланням на агентство AFP.

Деталі. Ухвалена поправка передбачає, що компанії, які експлуатують критичну енергетичну інфраструктуру, можуть бути у разі потреби передані під управління держави або навіть експропрійовані, якщо немає іншого способу забезпечити безпеку енергопостачання.

Крім того, прийняли пропозиції щодо прискореного будівництва терміналів скрапленого природного газу (СПГ).

Віцеканцлер, федеральний міністр економіки та захисту клімату Роберт Хабек зазначив, що високі ціни на енергоносії та інфляція в країні «викликані не неправильною політикою уряду Німеччини, а агресивною війною путіна». Прем'єр-міністерка землі Мекленбург – Передня Померанія Мануела Швезіг також зауважила, що багаторічне економічне співробітництво з росією «знищене агресивною війною путіна».

За її словами, країна потребує терміналів з прийому ЗПГ не лише на Північному, а й на Балтійському морі. Зокрема, під ЗПГ може надалі використовуватися розподільна станція в Любміні, призначена для роботи із замороженим на даний час газопроводом «Північний потік-2». Крім того, можуть бути використані можливості порту в Ростоку.

«ЗПГ має допомогти Німеччині вийти із кризи, вирішивши питання залежності від російського газу. Але досі відсутня потрібна інфраструктура для імпорту ЗПГ, тому необхідно прискорити будівництво як стаціонарних, так і плавучих терміналів ЗПГ», – йдеться в повідомленні.

Бекграунд. Раніше росія ввела контрсанкції, через які поставки газу в Німеччину зменшаться на 3%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло