Голова МВФ попередила про «найбільше випробування для світової економіки з часів Другої світової війни»

Голова МВФ попередила про «найбільше випробування для світової економіки з часів Другої світової війни»

Георгієва назвала 4 «нагальні питання», які могли б посприяти в боротьбі з геоекономічною дефрагментацією

This material is also available in English
Голова МВФ попередила про «найбільше випробування для світової економіки з часів Другої світової війни»
Голова Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва.
Фото: depositphotos.com

Що сталося. Голова Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крісталіна Георгієва попередила, що світова економіка може зіткнутися з найбільшим випробуванням з часів Другої світової війни.

Джерело. Про це вона заявила на відкритті Всесвітнього економічного форуму у Давосі, передає The Guardian.

Деталі. Георгієва закликала боротися з геоекономічною дефрагментацією і визначила чотири «нагальні питання»:

По-перше, Георгієва закликала зміцнити торгівлю, щоб підвищити стійкість:

«Ми можемо почати зараз зі зниження торгових бар’єрів, щоб зменшити дефіцит і знизити ціни на продукти харчування та інші продукти. Не лише країни, а й компанії повинні диверсифікувати імпорт, щоб забезпечити ланцюги поставок і зберегти величезні переваги для бізнесу від глобальної інтеграції. Хоча геостратегічні міркування будуть керувати деякими рішеннями щодо джерел, це не обов’язково призведе до розпаду. У цьому відношенні важливу роль відіграють керівники бізнесу», – сказала очільниця МВФ.

Нове дослідження МВФ показує, що диверсифікація може вдвічі скоротити потенційні втрати ВВП від перебоїв у постачанні. Виробники автомобілів та інші виявили, що розробка продуктів, які можуть використовувати замінні або більш доступні частини, може зменшити втрати на 80%.

По-друге, Георгієва зазначила, що варто активізувати спільні зусилля для боротьби з боргами:

«Оскільки приблизно 60% країн із низьким рівнем доходу мають значну вразливість, деяким з них знадобиться реструктуризація боргу. Але повернення до стійкості боргу призведе до залучення нових інвестицій і стимулює інклюзивне зростання.Ось чому загальну систему боргу «Великої двадцятки» необхідно вдосконалювати без зволікання. Це означає запровадження чітких процедур і термінів для боржників і кредиторів, а також надання основ для інших уразливих країн із високими боргами», – сказала вона.

По-третє, треба модернізувати транскордонні платежі:

«Неефективні платіжні системи є ще однією перешкодою для інклюзивного зростання. Візьмемо грошові перекази: середня вартість міжнародного переказу становить 6,3%. Це означає, що близько 45 млрд доларів на рік спрямовуються в руки посередників і від мільйонів домогосподарств з низькими доходами.

Можливе рішення? Країни могли б працювати разом, щоб розробити глобальну публічну цифрову платформу – нову платіжну інфраструктуру з чіткими правилами – щоб кожен міг надсилати гроші з мінімальною вартістю, максимальною швидкістю та безпекою. Він також може об’єднувати різні форми грошей, включаючи цифрові валюти центрального банку», – пропонує Георгієва.

По-четверте, вона закликала боротися зі зміною клімату, яку назвала «екзистенційною проблемою, яка височіє понад усе».

Під час кліматичної конференції COP26 130 країн, на які припадає понад 80% глобальних викидів, взяли на себе зобов’язання досягти чистого нульового викиду вуглецю приблизно до середини століття.

«Але нам терміново потрібно ліквідувати розрив між амбіціями та політикою. Щоб прискорити зелений перехід, МВФ виступає за комплексний підхід, який поєднує ціноутворення на вуглець та інвестиції у відновлювані джерела енергії, а також компенсацію тим, хто постраждав», – сказала Георгієва.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло