Шведський сервіс Klarna, що працює як BNPL, скоротив 10% штату через «війну в Україні»

Шведський сервіс Klarna, що працює як BNPL, скоротив 10% штату через «війну в Україні»

Через нестабільність ринку людям все важче сплачувати борги

Шведський сервіс Klarna, що працює як BNPL, скоротив 10% штату через «війну в Україні»
фото DR

Фінтех-компанія Klarna зі Швеції звільнила близько 700 співробітників «через війну в Україні». Про це рішення гендиректор компанії оголосив у відеозверненні.

Нині в компанії працює близько 7000 співробітників, тому скорочення 10% штату означає, що без роботи залишилися приблизно 700 людей, пише The Verge, на яке посилається dev.ua.

Глава компанії Klarna Себастьян Семятковскі у своєму відеозверенні назвав причини такого рішення, серед яких – «розгортання війни в Україні, зміна споживчих настроїв, різке зростання інфляції, дуже нестабільний фондовий ринок та ймовірна рецесія».

Він пояснив, що працівники в Європі отримають «відповідну компенсацію», але додав, що процес звільнення працівників у США «виглядатиме по-різному» залежно від місця розташування.

Водночас Семятковскі зазначив, що Klarna продовжує тримати сильну позицію на ринку і що він дуже оптимістично налаштований щодо майбутнього компанії.

Klarna працює як служба BNPL (buy now, pay later, тобто «купуй зараз, плати пізніше»). Klarna та аналоги Affirm і Afterpay дозволяють користувачам купувати продукт за невелику частку від його повної ціни, а потім здійснювати додаткові платежі протягом певного періоду часу, а за прострочку зазвичай не стягується комісія.

BNPL злетіли в розпал пандемії коронавірусу, але останнім часом такі сервіси відчувають проблеми. У звіті Fox Business вказується, що близько 30% клієнтів BNPL не можуть погасити свої борги. Відповідно, сервіси BNPL не можуть заробляти гроші, якщо їм їх не повертають.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло