Загроза ядерного конфлікту знову стала реальною — генсек ООН Гутерреш

Загроза ядерного конфлікту знову стала реальною — генсек ООН Гутерреш

При цьому вона багато років вважалася немислимою

Загроза ядерного конфлікту знову стала реальною  — генсек ООН Гутерреш
Фото: YouTube UN

Що сталося. Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш заявив, що загроза ядерного конфлікту знову стала рельною.

Джерело. Про це він заявив під час свого виступу для Ради безпеки ООН.

Деталі. За його словами, «лікарні, школи, багатоквартирні будинки й соціальні установи зруйновані внаслідок обстрілів. 12 мільйонів українців вимушені були залишити свої домівки. В обложених містах цивільне населення стало заручниками, не маючи доступу до основних благ цивілізації. Загроза ядерного конфлікту, яка здавалась немислимою, тепер знову стала реальною».

Гутерреш зазначив, що найбільш ефективний спосіб захистити цивільне населення – це запобігати початку збройних конфліктів і вирішувати їх мирним шляхом. «Якщо конфліктам не можна запобігти дипломатією, людське страждання можна зменшити і цілком уникнути, якщо слідувати міжнародному гуманітарному праву й повазі до прав людини»  – сказав генсек ООН.

Гутерреш підкреслив, що наслідки війни в Україні матимуть глобальний вимір, насамперед для продовольства. Через порушення звичних ліній поставок продовольства внаслідок бойових дій ціни на продукти харчування та добрива виросли в кілька разів, що провокує неспокій і політичну нестабільність у країнах, що розвиваються.

Бекграунд. Нагадаємо, Італія та Угорщина закликали ЄС відкрито закликати до припинення вогню в Україні та мирних переговорів з росією, що викликало розбіжності з іншими державами-членами, які вирішили зайняти жорстку позицію щодо Москви.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло