ЄС ухвалив шостий пакет санкцій: які заходи спрямують для перешкоджання російській агресії

ЄС ухвалив шостий пакет санкцій: які заходи спрямують для перешкоджання російській агресії

Крім нафтового ембарго, ЄС обмежив три державні телеканали рф, заборонив надання послуг, а також розширив коло підсанкційних фізичних та юридичних осіб

ЄС ухвалив шостий пакет санкцій: які заходи спрямують для перешкоджання російській агресії
Фото: depositphotos.com

Стало відомо, які заходи, спрямовані на ефективне перешкоджання росії в її можливостях продовжувати агресію, входять до узгодженого пакета.

Джерело. Про це йдеться на сайті представництва Європейського Союзу в Україні.

Деталі. ЄС вирішив заборонити закупівлю, імпорт або перевезення сирої нафти та деяких нафтопродуктів з росії до ЄС. Поступовий відхід від російської нафти триватиме від шести місяців у випадку сирої нафти до восьми місяців у випадку інших нафтопродуктів.

Зазначається, що тимчасовий виняток передбачається для імпорту сирої нафти нафтопроводом до тих країн-членів ЄС, які через своє географічне розташування є заручниками специфічної залежності від російського постачання та не мають ефективних альтернатив.

Крім того, для Болгарії та Хорватії також діятимуть тимчасові послаблення санкційного режиму в частині, що стосується імпорту російської сирої нафти, імпортованої морем, та вакуумного газойлю, відповідно.

Також ЄС поширює заборону на надання спеціалізованих послуг з передачі фінансових повідомлень (SWIFT) на три додаткові російські кредитні установи: найбільший російський банк «Сбербанк», «Московський кредитний банк» та «Російський сільськогосподарський банк», а також «Білоруський банк розвитку та реконструкції».

Крім того, Євросоюз призупиняє мовлення на своїй території ще трьох російських державних телеканалів: «Росія РТР/РТР Планета», «Росія 24» та «ТВ Центр Мєждународний». Зазначається, що ці структури використовувалися російським урядом як інструменти для маніпулювання інформацією та поширення дезінформації про вторгнення в Україну, включно з пропагандою.

ЄС розширює список фізичних та юридичних осіб,  яких торкнеться обмеження на експорт товарів та технологій подвійного використання. Список доповнили як російські, так і білоруські організації. Крім того, ЄС розширить перелік товарів і технологій, які можуть сприяти технологічному розвитку сектору оборони та безпеки росії. Він включатиме 80 хімічних речовин, які можуть бути використані для виробництва хімічної зброї.

Також Євросоюз заборонить надання росії послуг, пов’язаних з бухгалтерським обліком, зв'язками з громадськістю та консультаційними послугами, а також хмарними сервісами.

Крім того, Рада вирішила накласти санкції на ширше коло фізичних та юридичних осіб: винних у звірствах російських військ у Бучі та Маріуполі, осіб, які підтримують війну, провідних бізнесменів та членів сімей олігархів, кремлівських чиновників, а також компанії, залучені в оборонному секторі, та фінансові інституції.

Відповідні нормативно-правові акти найближчим часом будуть опубліковані в Офіційному віснику Європейського Союзу.

Бекграунд. Нагадаємо, що вчора посли країн ЄС схвалили пакет санкцій проти росії, що включає нафтове ембарго.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло