Байден: «Україна сама має вирішувати, чи поступатися їй своєю територією»

Байден: «Україна сама має вирішувати, чи поступатися їй своєю територією»

Наратив про те, що війну треба «якось» закінчувати, лунає все частіше

Байден: «Україна сама має вирішувати, чи поступатися їй своєю територією»
фото DR

Президент США Джо Байден на питання журналістів про те, чи потрібно Україні поступитися частиною своєї території, щоб досягти миру і покласти край російському вторгненню, наголосив, що це залежить тільки від України.

 «Я не збираюся говорити їм, що робити”, – сказав Байден, якого цитує CNN.

«Я від початку говорив – і не всі зі мною погодилися – нічого про Україну без України. Це їхня територія. Я не збираюся говорити їм, що вони повинні і чого не повинні робити», – сказав Байден у Рехоботі, штат Делавер.

Байден додав, що «схоже на те», що в якийсь момент між двома країнами настане слушний момент для «врегулювання», додавши, «я не знаю, які для цього складуться передумови».

Байден заявив, що тим часом Сполучені Штати продовжуватимуть зміцнювати українців у становищі, в якому вони зможуть захистити себе.

Між тим, CNN з посиланням на свої джерела повідомляє, що США та їхні союзники регулярно зустрічаються для обговорення можливих рамок припинення вогню та необхідності врегулювання шляхом переговорів, щоб покласти край війні, оскільки конфлікт триває 100 днів, а явна перемога для жодної зі сторін не передбачається.

Офіційні особи США останніми тижнями регулярно зустрічаються зі своїми британськими та європейськими колегами, щоб обговорити можливі рамки припинення вогню та припинення війни шляхом переговорів, повідомили CNN кілька джерел, знайомі з ходом переговорів.

Серед тем була структура із чотирьох пунктів, запропонована раніше Італією. Ці рамки включають зобов'язання України дотримуватися нейтралітету щодо НАТО в обмін на деякі гарантії безпеки, а також переговори між Україною та росією щодо майбутнього Криму та Донбасу.

Україна не бере прямої участі у цих дискусіях, незважаючи на зобов'язання США «нічого про Україну без України». Посадовці США та України заявили, що США не чинили тиску на Україну, щоб вона дотримувалася певного плану, і не підштовхували її безпосередньо до зустрічі з росіянами.

Тим не менш, існує певна плутанина щодо того, які рамки США вважають за доцільне представити українцям для подальшого обговорення.

Постійний представник США в ООН Лінда Томас Грінфілд заявила журналістам, що італійська структура є «одною з тих ініціатив, які ми, безумовно, хотіли б побачити, щоб покласти край цій жахливій війні та жахливим нападам на український народ». Але два американські чиновники повідомили CNN, що США насправді не підтримують італійську пропозицію.

У будь-якому разі, представники США та західних країн повідомляють CNN, що зростає занепокоєння тим, що якщо росіяни та українці не сядуть за стіл переговорів і не домовляться, війна затягнеться – можливо, на роки.

За словами посадовців, є надія на те, що США зможуть підтримувати Україну достатньо довго, щоб довести її до мирного врегулювання, а не до капітуляції.

«Війни непередбачувані», – заявив у четвер журналістам генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг. «Ми змогли передбачити вторгнення, але як розвиватиметься ця війна, дуже важко передбачити. Що ми знаємо точно, то це те, що майже всі війни закінчуються на якомусь етапі за столом переговорів».

Але поки що немає жодних ознак того, що або Україна здається, або що президент росії путін скасує те, що він робить усередині України, заявив CNN один із представників адміністрації. Також немає жодних ознак того, що путін має намір сумлінно вести переговори щодо припинення війни.

«Ми просто поки не знаємо, що може змінити думку путіна”, додав чиновник.

Посадовці обережно зазначають, що США не наполягають на тому, щоб Україна поступилася будь-якими територіями росії, і з самого початку війни заявляли, що США уникатимуть прямої участі в будь-яких російсько-українських переговорах. 

Одне джерело сказало, що будь-який тиск, який США і Захід чинять на Україну з метою проведення переговорів, послабить вплив Києва на майбутні переговори.

«Не нам вирішувати, що Україна має вважати прийнятним чи неприйнятним», – заявив Столтенберг.

Як повідомлялося, на західному фронті проти російської агресії з'явився розкол щодо поставок озброєння Україні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло