Російська галузь із виробництва свинцю опинилася на межі колапсу
Склади компаній переповнені, вони змушені йти в простій та скорочувати потужності

Що сталося. Санкційні обмеження позбавили російську галузь із виробництва свинцю близько половини ринку збуту, а заходи з боку уряду лише добили залишки експортних можливостей та ускладнили пошук альтернативних покупців.
Джерело. Про це повідомляє «Коммерсантъ».
Докладно. Санкції та викликані ними логістичні проблеми обрізали російським підприємствам близько половини експорту – лише на країни ЄС та Швейцарію 2021 року припадало 47% експорту. Серед «дружніх» для росії імпортерів перше місце за обсягами постачань свинцю посідала Туреччина з часткою 7,5%, на другому місці – Китай (4,2%), замикає трійку Сербія (1,9%), на білорусь та ОАЕ припадала 1,6%, на Таїланд – 1,5%. Загалом 2021 року росія відправила на експорт 127 300 тонн свинцю на $260,2 млн, загальна частка росії на ринку оцінюється в 5–6%.
Проте європейський ринок відкритий для російських компаній до 10 липня – саме тоді набуде чинності заборона постачання металургійної продукції з п'ятого пакету санкцій ЄС. Зазначається, що реалізувати можливості не дозволив російський уряд, який ввів спеціальні експортні ліцензії, без яких постачати свинець за кордон просто заборонено. Вимога введена в період з 16 травня по 15 листопада 2022 року, влада пояснює заборону «роботою з переорієнтації роботи в східному напрямку», а також для «попередження дефіциту свинцю».
Ці заходи унеможливили для російських підприємств продаж свинець. Вони вже не можуть відправити його на експорт, а внутрішнє споживання обвалилося через кризу в автомобільній галузі, яка традиційно була найбільшим споживачем свинцю. Наразі склади компаній переповнені, вони змушені йти в простій та скорочувати потужності. Йдеться про десятки заводів, серед яких великі підприємства «Розквітмет», «Екорусметал», «Фрегат», «Агроприлад» та УГМК.
Бекграунд. Нагадаємо: раніше Mind повідомляв, що Євросоюз розпочав роботу над сьомим пакетом санкцій щодо росії.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].