Російська галузь із виробництва свинцю опинилася на межі колапсу

Російська галузь із виробництва свинцю опинилася на межі колапсу

Склади компаній переповнені, вони змушені йти в простій та скорочувати потужності

Російська галузь із виробництва свинцю опинилася на межі колапсу
Фото: bezformata.com

Що сталося. Санкційні обмеження позбавили російську галузь із виробництва свинцю близько половини ринку збуту, а заходи з боку уряду лише добили залишки експортних можливостей та ускладнили пошук альтернативних покупців. 

Джерело. Про це повідомляє «Коммерсантъ».

Докладно. Санкції та викликані ними логістичні проблеми обрізали російським підприємствам близько половини експорту – лише на країни ЄС та Швейцарію 2021 року припадало 47% експорту. Серед «дружніх» для росії імпортерів перше місце за обсягами постачань свинцю посідала Туреччина з часткою 7,5%, на другому місці – Китай (4,2%), замикає трійку Сербія (1,9%), на білорусь та ОАЕ припадала 1,6%, на Таїланд – 1,5%. Загалом 2021 року росія відправила на експорт 127 300 тонн свинцю на $260,2 млн, загальна частка росії на ринку оцінюється в 5–6%.

Проте європейський ринок відкритий для російських компаній до 10 липня – саме тоді набуде чинності заборона постачання металургійної продукції з п'ятого пакету санкцій ЄС. Зазначається, що реалізувати можливості не дозволив російський уряд, який ввів спеціальні експортні ліцензії, без яких постачати свинець за кордон просто заборонено. Вимога введена в період з 16 травня по 15 листопада 2022 року, влада пояснює заборону «роботою з переорієнтації роботи в східному напрямку», а також для «попередження дефіциту свинцю».

Ці заходи унеможливили для російських підприємств продаж свинець. Вони вже не можуть відправити його на експорт, а внутрішнє споживання обвалилося через кризу в автомобільній галузі, яка традиційно була найбільшим споживачем свинцю. Наразі склади компаній переповнені, вони змушені йти в простій та скорочувати потужності. Йдеться про десятки заводів, серед яких великі підприємства «Розквітмет», «Екорусметал», «Фрегат», «Агроприлад» та УГМК.

Бекграунд. Нагадаємо: раніше Mind повідомляв, що Євросоюз розпочав роботу над сьомим пакетом санкцій щодо росії.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло