Друг марокканського бійця, засудженого до страти, каже, що “днр” грає в ігри

Друг марокканського бійця, засудженого до страти, каже, що “днр” грає в ігри

Саадун вступив до лав ЗСУ лише за 3 місяці до початку війни

Друг марокканського бійця, засудженого до страти, каже, що “днр” грає в ігри
фото Reuters

Близький друг Брахіма Саадуна – одного з трьох іноземних бійців, засуджених до страти в четвер, – сказав, що сподівається, що т.зв. “днр” домовиться про обмін полоненими, а не стратить його, пише WP.

«Сьогодні їх засудили до страти, але це не означає, що його сьогодні вб'ють, – сказав Муіз Авгонзода. – Ми маємо місяць, щоб витягти їх звідти”.

Саадун, громадянин Марокко, переїхав в Україну у 2019 році, щоб навчатися у Київському політехнічному інституті. За словами його друга, у листопаді він шукав роботу і вирішив піти в армію. Батько Саадуна служив високопоставленим військовим офіцером у Марокко. За словами Авгонзода, хлопець не уявляв, що вступить у бої так швидко після підписання контракту.

За кілька місяців до вторгнення росії в Україну дивізія Саадуна дислокувалася на Донеччині. У лютому вона переїхала на сталеливарний завод «Азовсталь» у Маріуполі, який до переходу під контроль росії став ареною найзапекліших боїв.

Авгонзода дізнався, що його друга було взято в полон 7 квітня, але зберігав спокій, сподіваючись, що буде обмін полоненими. Він почав «панікувати» близько тижня тому, коли побачив нові повідомлення про можливість винесення смертного вироку Саадуну.

«Я плакав протягом двох днів, але потім вирішив щось із цим робити”, – сказав Авгонзода. Він запустив кампанію «Врятуйте Брахіма» у соцмережах, щоб чинити тиск на владу з метою його звільнення.

Авгонзода сказав, що він контактував із сестрою Саадуна і що вона поділяє переконання, що підтримувана росією влада в “днр” зрештою буде використовувати іноземців, щоб домовитися про обмін полоненими, можливо, на Віктора Медведчука.

Авгонзода звинуватив “днр” у тому, що ті “грають в ігри”.

Нагадаємо, уряд Британії відреагував на смертні вироки британським громадянам, винесені проросійським судом.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло