Данська Vestas планує до серпня закрити у рф завод із виробництва лопатей для ВЕС
Компанія припиняє спеціальний інвестконтракт із Росією

Що сталося. Перша європейська компанія – данська Vestas, яка є найбільшим у світі виробникои лопатей для вітрових турбін – вирішила розірвати спеціальний інвестконтракт із рф після її вторгнення в Україну.
Джерело. Про це пише «Коммерсантъ».
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
Докладно. Данська Vestas розпочала відповідні переговори з Мінпромторгом рф і планує до серпня закрити завод із виробництва лопатей для вітроелектростанцій в Ульяновську.
«Підприємство розірвало договори з постачальниками. Частина співробітників завершують роботи, інші звільняються. Завод виконав план на 2022 рік, але не має контракту на 2023 рік», – пише газета з посиланням на джерела.
Повідомляється, що російський менеджмент Vestas уже розпочав неофіційні переговори з Мінпромторгом рф про дострокове розірвання спеціального інвестконтракту.
«Вестас меньюфекчурінг рус» підписала спеціальний інвестиційний контракт (СПІК) у 2018-му строком на вісім років, вклавши у виробництво понад 2 млрд рублів. Штатна чисельність заводу – 443 людини. Досі в рф СПІК розривався лише один раз.
Vestas ще в березні повідомила, що зупиняє участь у проєктах у рф, а на початку квітня оголосила про те, що залишає росію.
«Проблема з постачаннями вітротурбін порушує проєкт ВЕС «Фортума» у Волгоградській і Самарській областях на 253 МВт.
Майданчик під будівництво готовий, але неясно, що робити з лопатями, гондолами та вежами, що є на складах», – пише видання.
«Фортум» має запустити ВЕС 1 грудня, але має право попросити відстрочку на два роки або відмовитися від проєкту. У такі обмежені строки знайти іншого постачальника обладнання обсягом 250 МВт з урахуванням вимог щодо локалізації (65%) неможливо, вважає гендиректор «Акту консалт» Анатолій Копилов.
Єдиний можливий постачальник у рф – «Новавінд», але йому доведеться подвоїти виробничі потужності, а фінансові умови такої угоди будуть, найімовірніше, «складними», зазначає аналітик.
Раніше Mind повідомляв, що Vestas створила найпотужнішу у світі вітрову турбіну, раніше лідером була General Electric.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.