Росія привласнила «Сахалін Енерджі» разом із міжнародними активами «у зв'язку з недружніми діями» іноземців

Росія привласнила «Сахалін Енерджі» разом із міжнародними активами «у зв'язку з недружніми діями» іноземців

Необхідність передачі активів обґрунтовують «загрозою виникнення надзвичайної ситуації»

This material is also available in English
Росія привласнила «Сахалін Енерджі» разом із міжнародними активами «у зв'язку з недружніми діями» іноземців
Президент РФ Владімір Путін
Фото: slovoidilo.ua

Що сталося. Президент росії владімір путін підписав указ про передачу у власність держави активів міжнародної компанії «Сахалін Енерджі».

Джерело. Про це йдеться на офіційному порталі правової інформації росії.

Деталі. В указі путіна, виданому «у зв'язку з недружніми діями деяких іноземних держав та міжнародних організацій», зокрема, йдеться, що всі права та обов'язки «Сахалін Енерджі» переходять до російського товариства з обмеженою відповідальністю, створеного російським урядом. Проте зазначається, що уряд росії не буде його співзасновником чи учасником.

Необхідність передачі активів «Сахалін Енерджі» у власність держави в указі обґрунтована «загрозою виникнення надзвичайної ситуації природного та техногенного характеру, загрозою життю та безпеці людей, загрозою національним інтересам та безпеці росії», які виникли внаслідок порушення зобов'язань «деякими іноземними юридичними та фізичними особами».

Компанія «Сахалін Енерджі» була заснована 1994 року. Вона займається розробкою Пільтун-Астохського нафтового та Лунського газоконденсатного родовищ в Охотському морі на шельфі Сахаліну.

Крім «Газпрому», якому в «Сахалін Енерджі» належить пакет 50% акцій плюс одна акція, частками в компанії володіли британсько-нідерландська Shell (27,5% акцій мінус одна акція) та японські компанії Mitsui (12,5%) та Mitsubishi (10%).

Частки іноземних підприємств, випливає з указу, перейдуть новоствореної компанії. Ця ж нова компанія отримає майно «Сахалін Енерджі» у безкоштовне користування.

Бекграунд. Раніше росія захопила сотні комерційних літаків, що належать лізинговим компаніям США та Європи. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло