Експорт з України скоротився на 23,7% на початку 2022 року через блокування портів

Експорт з України скоротився на 23,7% на початку 2022 року через блокування портів

Український експорт у першому півріччі 2022 року склав $22,8 млрд

Експорт з України скоротився на 23,7% на початку 2022 року через блокування портів
Фото: myfin.by

Що сталося. За перше півріччя поточного року експорт з України скоротився на 23,7% у порівнянні з першим півріччям 2021 року.

Джерело. Про це повідомив заступник міністра економіки і торговий представник України Тарас Качка на своїй фейсбук-сторінці.

Деталі. За його даними, обсяги експорту у другому кварталі склали $8,782 млрд, що на 37,4% менше ніж у першому кварталі 2022 року. У порівнянні з другим кварталом 2021 року скорочення експорту у другому кварталі цього року склало ще більше 45,8% (-$7,42 млрд).

При цьому у фізичних обсягах зменшення квартального експорту склало ще значніше  – 55,6%, тобто на 20,8 млн тонн. У другому кварталі Україна експортувала 16,6 млн тонн вантажів.

«Очевидно, що головна причина скорочень – блокування портів. Скорочення перевезень морським транспортом у другому кварталі у порівнянні до першого склало 86,5% (мінус 21,6 млн тонн)», – написав Тарас Качка.
При цьому він відзначив, що ситуація з експортом у розрізі місяців стабілізувалася і навіть покращилася.
Експорт у травні і червні відновив зростання після різкого падіння у березні. При цьому зростання експорту відбулося як по вартості так і по обсягах.

Загалом у топ-10 товарів експорту у червні входять: олія, кукурудза, насіння соняшнику, руда, сталь (напівфабрикати), проводи, м‘ясо птиці, труби, чавун, соя.

Географічно експорт майже повністю зорієнтований на ЄС. 78% українського експорту у другому кварталі 2022 року припадало на Євросоюз. Загальна вартість експорту до ЄС у другому кварталі – $6,86 млрд.

Бекграунд. Нагадаємо, потенціал експорту української електроенергії до Європи може сягати до 2,5 ГВт  – за такого сценарію Україна зможе отримувати з її продажу понад 70 млрд грн на рік.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло