У рф найбільший завод із виробництва свинцю зупинив роботу через неможливість експорту

У рф найбільший завод із виробництва свинцю зупинив роботу через неможливість експорту

Мінпромторг не видав заводу ліцензію на вивезення свинцю, а внутрішній попит на нього вкрай низький

У рф найбільший завод із виробництва свинцю зупинив роботу через неможливість експорту
Фото: pixabay.com

Що сталося. Найбільший у росії завод із виробництва вторинного свинцю «Фрегат» зупинив роботу на місяць.

Джерело. Про це повідомляє «Комерсант» із посиланням на компанію та джерела на ринку.

Деталі. Причина – повне припинення експорту: Мінпромторг не видав заводу ліцензію на вивезення свинцю, а внутрішній попит на нього вкрай низький.

Зазначається, що інші свинцеві заводи можуть закритися з тих самих причин.

«Фрегат» щорічно виробляє до 40 000 тонн свинцю та сплавів, тобто близько чверті всього обсягу виробництва цього металу у рф. За п'ять місяців 2022 року завод випустив близько 17 500 тонн. 

«Ліцензію на експорт необробленого металу виробники отримують з 15 травня по 15 листопада», – зазначається у повідомленні.

Постачальник має подати ліцензію на збір, утилізацію, обробку та знешкодження старих свинцево-кислотних акумуляторів ОСКАБ (сировина для виробництва свинцю). 

«Мінпромторг хотів за допомогою ліцензування перемогти кустарних переробників старих свинцево-кислотних акумуляторів, але його вимоги до постачальників мали надмірний характер», – йдеться в статті.

«Поки що зупинення роботи розраховане на один місяць. Дивитимемося, що буде далі з ліцензуванням. Шукатимемо ринки збуту», – кажуть у «Фрегаті». 

Бекграунд. На початку червня стало відомо, що російські заводи з виробництва свинцю опинилися на межі закриття через повне припинення експорту.

У росії виробляється близько 200 000 тонн вторинного свинцю на рік. Левова частка свинцю продається за кордон, хоча на світовому ринку частка рф становить близько 6%. У 2021 році на експорт пішло 127 300. тонн свинцю, майже половину обсягу купили країни ЄС та Швейцарія. 

Європейський ринок недоступний через санкції з березня, а для решти напрямків потрібна ліцензія Мінпромторгу рф, яку він не видає.

Відповідно до п'ятого пакета санкцій, ЄС заборонить купувати російський свинець з 10 липня.

В уряді рф у червні заявили, що ліцензування експорту «спрямоване на попередження дефіциту свинцю у рф в умовах зовнішніх обмежень».

Зазначається, що російський Мінпромторг пропонував російським заводам шукати нових партнерів серед дружніх країн, зазначають співрозмовники видання. Однак без ліцензії на експорт та без розуміння дати та обсягу постачання вести переговори з новими покупцями безглуздо, кажуть учасники ринку. 

За словами експертів, перспективними напрямками експорту можуть стати Туреччина (близько 7,5% від російського експорту 2021 року), Китай та Гонконг (4,2%), Сербія (1,9%). 

На думку експертів, заборона на експорт свинцю була викликана побоюваннями через його дефіцит.

Свинець активно використовується у військовому машинобудуванні та патронними заводами.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло