NASA відновлює спільні польоти з росіянами на МКС

NASA відновлює спільні польоти з росіянами на МКС

Європейське космічне агентство між тим відмовилося від співпраці з росією

NASA відновлює спільні польоти з росіянами на МКС
Фото: shutterstock

NASA оголосили у п'ятницю про відновлення спільних польотів із росіянами на Міжнародну космічну станцію (МКС), щоб забезпечити «безперервність роботи» станції, незважаючи на зусилля США ізолювати москву після вторгнення в Україну. 

Два американські астронавти полетять на борту російської ракети «Союз» у рамках двох окремих місій, перша з яких запланована на вересень. 

Два російські космонавти також вперше полетять на борту ракет SpaceX, повідомляє RFI.

“Роскосмос” також зі свого боку оголосив, що з NASA підписано угоду щодо польотів інтегрованих екіпажів на російських та американських кораблях.

«Угода відповідає інтересам росії та США та сприятиме розвитку співробітництва в рамках програми МКС та ефективної реалізації проектів з дослідження та освоєння космічного простору в мирних цілях», – повідомляє відомство.

Також “Роскосмос” повідомляє, що підписання угоди необхідне для позаштатних ситуацій, наприклад, пов'язаних зі скасуванням або суттєвою затримкою запуску російського або американського кораблів і для забезпечення присутності на борту МКС як мінімум одного космонавта “Роскосмосу” і одного астронавта NASA для обслуговування російського та американського сегментів.

15 липня стало відомо, що президент росії путін звільнив Дмітрія Рогозіна з посади генерального директора держкорпорації «Роскосмос». Відповідний указ було опубліковано на сайті Кремля. На місце Рогозіна призначено Юрія Борисова, який до цього обіймав посаду віце-прем'єра росії.

Між тим у вівторок, 12 липня, Європейське космічне агентство повідомило про припинення спільної з “Роскосмосом” місії ExoMars через повномасштабне вторгнення росії в Україну.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло