«Нафтогаз» заявив про дефолт за єврооблігаціями

«Нафтогаз» заявив про дефолт за єврооблігаціями

Кабмін не дозволив виконати зобов’язання перед держателями євробондів, хоча в компанії запевнили, що мають на це кошти

«Нафтогаз» заявив про дефолт за єврооблігаціями
Фото: flickr.com

Що сталося. Сьогодні, 26 липня, сплив термін виплат НАК «Нафтогаз» власникам єврооблігацій. Компанія не виплатила боргів держателям євробондів, що означає дефолт підприємства.

Джерело. Про це повідомляє пресслужба компанії.

Деталі. Раніше, 21 липня, український уряд, діючи як загальні збори «Нафтогазу», зобов’язав посадових осіб компанії вчиняти будь-які дії щодо єврооблігацій тільки після погодження з Кабміном.

Сторони. Керівництво «Нафтогазу» повідомило, що звернулося до уряду за погодженням завчасно. У своєму офіційному листі компанія вказала на наявність на її рахунках коштів, достатніх для виплат за єврооблігаціями.

Своєю чергою Кабмін не надав посадовим особам Нафтогазу дозволу виконати зобов’язання перед держателями єврооблігацій щодо здійснення необхідних платежів для сплати основної суми й відсотків (щодо випуску 2022) та відсотків (щодо випуску 2024 року).

Що це означає. У «Нафтогазі» заявляють, що таким чином уряд пішов на дефолт за єврооблігаціями компанії. Оскільки невиконання зобов’язань за єврооблігаціями практично позбавило «Нафтогаз» доступу до міжнародного ринку капіталу. Уряд «фактично взяв на себе повну відповідальність за залучення коштів, необхідних для імпорту природного газу для проходження опалювального сезону 2022/2023».

Бекграунд. Спочатку держпідприємство просило про дворічне відтермінування виплат.

Кабінет Міністрів зобов'язав «Нафтогаз» узгоджувати з урядом будь-які рішення щодо виконання боргових зобов’язань через «незадовільну роботу правління компанії».

Пізніше компанія повідомила, що не може перерахувати кошти для виплат держателям облігацій, бо очікує на погодження уряду. У своїх зверненнях національне підприємство повідомило, що має на рахунках кошти для здійснення виплат.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло