GreenPeace звинувачують в тому, що він робить Британію вразливішою для російського газового шантажу

GreenPeace звинувачують в тому, що він робить Британію вразливішою для російського газового шантажу

Активісти хочуть зупинити видобуток газу в Північному морі, а це дуже вигідно путіну

GreenPeace звинувачують в тому, що він робить Британію вразливішою для російського газового шантажу
фото Shutterstock

Екологічну організацію GreenPeace звинуватили в тому, що вона зробила Велику Британію вразливішою для російського шантажу, через суд намагаючись заблокувати буріння на великому газовому родовищі в Північному морі, пише  Sky News.

GreenPeace стверджує, що нафтовий гігант Shell нечесно отримав ліцензію на розробку родовища Jackdaw біля узбережжя Абердіна минулого місяця без належних екологічних перевірок і з порушенням зобов'язань Британії щодо клімату.

Організація подала судовий позов проти уряду та обіцяє зірвати й інші схеми, що реалізуються у Північному морі.

Джерело в Уайтхоллі заявило, що блокування видобутку нафти і газу в країні зробить Велику Британію більш залежною для європейських ринків і спричинить тиск з боку кремля.

«Перекриття видобутку вітчизняних нафти і газу не сприяє зниженню попиту, воно просто робить Британію більш залежною від іноземного імпорту, більш вразливою до потрясінь з поставками і більш вразливою для спроб кремля використовувати газовий ринок як зброю», – зазначив співрозмовник.

«Єдині люди, які хочуть зупинити видобуток у Північному морі, – це активісти GreenPeace та путін. Ми підтримуємо видобуток нафти та газу в Північному морі і рішуче захищатимемо це рішення», – сказав він.

GreenPeace відкидає ці звинувачення, пославшись на заяви самих міністрів, у яких применшувався вплив викопного палива з Північного моря на енергетичну кризу.

Нагадаємо, активісти Greenpeace намагалися заблокувати танкер із російським паливом від входу в британський порт.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло