Росія знайшла лазівку для постачання нафти в обхід санкцій - Bloomberg

Росія знайшла лазівку для постачання нафти в обхід санкцій - Bloomberg

Якщо домішати до російської нафти трохи єгипетської - ось вона вже й не російська

Росія знайшла лазівку для постачання нафти в обхід санкцій - Bloomberg
Фото: DR

Росія, можливо, знайшла новий спосіб обійти західні санкції та постачати нафту закордонним покупцям. Приховати походження російської нафти та її кінцевий пункт призначення може допомогти невеликий порт у Єгипті. Про це пише Bloomberg, на яке посилається agentstvonews.

Як пише Bloomberg, російська нафта щонайменше один раз доставлялася на єгипетський термінал Ель-Хамра. Він був побудований для нафти, що видобувається в Єгипті, але тепер може використовуватися і для того, щоб змішувати російську нафту з місцевою.

Після того, як танкер Crested з російською нафтою 24 липня вивантажив на терміналі доставлені 700 000 барелів нафти, інше судно Chris забрало з порту або частину російської нафти, змішавши її з єгипетської, або все паливо, доставлене з росії.

Наразі танкер пришвартований до іншого єгипетського нафтового терміналу Рас-Шухейр на узбережжі Червоного моря. Тут також російська нафта може поєднуватися з місцевою.

Виявлена ​​Bloomberg схема показує, наскільки складно дотримуватися санкцій, введених проти російських енергоносіїв.

Від постачання російської нафти вже відмовилися США, а Велика Британія приготувалася до аналогічного кроку до кінця року. Євросоюз включив до свого шостого пакету санкцій часткове нафтове ембарго, яке передбачає заборону на морські поставки нафти. Це має бути реалізовано до кінця року.

Нагадаємо, країни G7 розглядають «блокування перевезення російської нафти» – але тільки якщо буде перевищено ціновий поріг на неї.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло