Сенат США майже одноголосно схвалив вступ Фінляндії та Швеції до НАТО

Сенат США майже одноголосно схвалив вступ Фінляндії та Швеції до НАТО

Лише один член Сенату проголосував проти

Сенат США майже одноголосно схвалив вступ Фінляндії та Швеції до НАТО
Фото: Reuters

Що сталося. Сенат США майже одноголосно схвалив вступ Фінляндії та Швеції до НАТО.

Джерело. Про це повідомляє Reuters.

Деталі. Для схвалення рішення необхідно було набрати принаймні 67 голосів, однак «за» проголосувало 95 членів Сенату. Лише сенатор-республіканець Джош Гоулі голосував «проти» ратифікації документа про вступ країн. На його думку, США не повинні розширювати зобов’язання щодо безпеки в Європі, адже найбільшим зовнішнім противником він вважає Китай.

Reuters зазначає, що сенатори обох партій рішуче підтримали вступ країн до альянсу, оскільки вони є важливими союзниками, чиї збройні сили вже співпрацювали з НАТО. Сенатор-демократ Боб Мендес вважає, що кваліфікація Фінляндії та Швеції служитиме зміцненню альянсу.

«Це історичне голосування надсилає важливий сигнал про стійку двопартійну прихильність США перед НАТО, а також про те, що наш альянс готовий протистояти викликам сьогоднішнього та завтрашнього дня», – заявив президент США Джо Байден.

Приєднання Фінляндії та Швеції до альянсу відбудеться після ратифікації рішення всіма 30 країнами – членами НАТО. Окрім США, рішення вже схвалили Канада, Німеччина та Італія.

Бекграунд. Раніше повідомлялося, що Фінляндія та Швеція завершили переговори щодо вступу до альянсу. Обидві країни офіційно підтвердили свою готовність і здатність виконувати політичні, правові та військові зобов’язання та зобов’язання членства в НАТО.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло