Індія продовжує приймати у своїх портах російські судна, що потрапили під санкції

Індія продовжує приймати у своїх портах російські судна, що потрапили під санкції

Ці судна та їхні власники — злочинці-рецидивісти, за якими аналітики спостерігали багато років

Індія продовжує приймати у своїх портах російські судна, що потрапили під санкції
Фото: Pixaby

Що сталося. Як мінімум сім російських суден, чиї власники опинилися під санкціями США через перевезення зброї, за останній місяць пришвартувалися в Індії.

Джерело. Про це повідомляє Foreign Policy з посиланням на аналіз морського руху в регіоні та видання «Агентство».

Деталі. Йдеться про шість вантажних суден і один нафтовий танкер. Невідомо, який саме вантаж був на борту, проте на всі ці судна Міністерство фінансів США наклало санкції через їхній зв'язок із судноплавними компаніями, які відповідальні за перевезення зброї на користь російської влади.

«Ці судна та їхні власники – злочинці-рецидивісти, за якими аналітики спостерігали багато років. Минулого року вони вже допомагали росії ухилятися від санкцій і підтримували торгівлю зброєю», – заявив Джек Марголін, програмний директор Центру перспективних оборонних досліджень. Організація відстежує активність глобальних злочинних синдикатів та дотримання санкцій.

Дії Індії не є прямим порушенням американських санкцій, оскільки вони забороняють співпрацю лише громадянам і компаніям США. Однак країна ризикує потрапити під вторинні санкції. У березні про «наслідки» для країн, які допомагають росії обходити санкції, попередив заступник помічника президента США з питань національної безпеки Даліп Сінгх.

Індії важко припинити торгівлю з росією, оскільки близько 85% військової техніки російського чи радянського виробництва. Індія також покладається на росію при закупівлі та розробці передових технологій, у тому числі пов'язаних із військовою технікою.

Але «розворот у бік Азії» має свої ліміти: за березень-липень кількість заходів російських суден в азіатські порти трохи знизилася порівняно з тим же періодом 2021 року. Індія стала єдиним винятком: трафік російських суден у її портах збільшився майже вчетверо.

Бекграунд. Напередодні Bloomberg повідомив, що росія може використати Єгипет для поставок нафти  в обхід  санкцій. Для цього російська нафта, ймовірно, може доставлятися на термінал у порту Ель-Хамра, а потім з цього терміналу нафту (імовірно змішану з єгипетською) знову завантажать на танкери і відправлять споживачам.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло