Україна хоче експортувати «зерновими коридорами» ще й метал

Україна хоче експортувати «зерновими коридорами» ще й метал

Мінекономіки сподівається, що стамбульська угода зможе стати зразком для подальших домовленостей

Україна хоче експортувати «зерновими коридорами» ще й метал
Фото: Getty images

Що сталося. Україна розраховує, що дія угоди про «зерновий коридор» пошириться й на експорт інших товарів, зокрема металу.

Джерело. Про це повідомляє Financial Times.

Деталі. «Ця угода – про логістику, про рух суден через Чорне море. У чому різниця між зерном та залізною рудою?» – каже заступник міністра економіки Тарас Качка.

Він заявив про сподівання на те, що стамбульська угода зможе стати зразком для подальших домовленостей.

Також Качка нагадав, що в липні Україна експортувала близько 3 млн тонн зерна альтернативними маршрутами: дорогами, залізницею та річкою Дунай. Це менше половини того обсягу, який до війни експортувався через морські порти.

Бекграунд. Між іншим, за мету експорту з морських портів також мають цифру не менше за 3 млн тонн агропродукції щомісяця. Сьогодні з портів Великої Одеси до Туреччини, Великої Британії та Ірландії вирушив караван із трьох суден, які сукупно переправляють 57 000 тонн української кукурудзи.

Нагадаємо: наприкінці липня в Стамбулі уклали угоду, що дозволила розблокувати експорт зерна з чорноморських портів. Цим договором також узгодили гуманітарний коридор, безпеку якого гарантує ООН.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло