Близько 6 млн українських біженців можуть стати податковими резидентами інших країн

Близько 6 млн українських біженців можуть стати податковими резидентами інших країн

Це стосується тих, хто перебуватиме в тій самій державі понад 183 дні

Близько 6 млн українських біженців можуть стати податковими резидентами інших країн
Фото: lexinform

Що сталося. Близько 6 млн українців, що наразі перебувають за кордоном, можуть стати податковими резидентами інших країн, якщо перебуватимуть там понад 183 дні.

Джерело. Про це йдеться в матеріалі Mind «Резиденти мимоволі: чому біженці будуть змушені сплачувати податки за кордоном».

Деталі. За оцінками ООН, наразі 6,3 млн українців перебувають за межами Батьківщини. Відповідно до державного законодавства, громадянин України, що перебуває за кордоном понад 183 дні, стає податковим резидентом тієї країни, де він проживає.

183 дні з початку повномасштабного вторгнення росії в Україну настане вже 26 серпня. Тож українцям, що виїхали з України та залишалися в межах однієї держави, скоро загрожуватиме початок оподаткування за іноземними законами.

Утім, якщо людина має постійну роботу чи бізнес за межами України, або ж їй належить нерухомість у певній країні, їй можуть надати відповідний статус до того, як мине пів року.

Зокрема, українські біженці ризикують сплачувати податки відразу у двох країнах, якщо вони віддалено працюють на вітчизняну компанію. Щоб уникнути цього, між державами має бути підписана Конвенція про уникнення подвійного оподаткування. За даними Мінфіну, Україна уклала відповідні угоди з 74 країнами світу.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що 3 млн українців повернулися додому з Євросоюзу. Утім, за оцінками Єврокомісії, на території ЄС наразі перебувають приблизно від 3,2 до 3,7 млн українців.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло