Уряд планує пролонгувати пільгові кредити для аграріїв

Уряд планує пролонгувати пільгові кредити для аграріїв

Водночас пільгову ставку збираються підняти з 0% до 5-6% річних

Уряд планує пролонгувати пільгові кредити для аграріїв
Фото: Mind

Що сталося. Уряд запропонував ініціативу про пролонгацію пільгових кредитів для аграріїв.

Джерело. Про це в інтерв’ю Mind повідомив заступник міністра агрополітики Тарас Висоцький.

Деталі. Наразі невідомо на який термін можуть пролонгувати пільгові позики. Рішення запроваджують для того, щоб фермери не продавали збіжжя за мінімальними цінами для повернення кредиту і могли надалі користуватися наданими коштами. Текст ініціативи незабаром мають опублікувати.

Зокрема уряд пропонує підвищити кредитну ставку з 0% до 5-6% річних у гривні. Таке рішення в міністерстві пояснили зростанням інфляції та облікової ставки Національного банку України (НБУ). Висоцький зазначив, що весною аграрії отримали 24 млрд грн пільгових кредитів. При цьому загалом з 24 лютого фермери отримали близько 50 млрд грн позик під 0%.

Зокрема політик повідомив, що через здорожчання логістики максимальна ціна українського збіжжя досягала $190 за тонну. При цьому всередині країни аграрії продають товар вдвічі дешевше, ніж ззовні. Зазвичай внутрішня ціна досягала 70% міжнародної, а тепер показник становить 40%.

Така вартість обумовлена тим, що експорт відбувався з посередництва східної частини Європи, а не напряму до споживачів. Мінагрополітики очікує, що логістичні витрати будуть поступово знижуватися, як і вартість українського збіжжя.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Україна може наблизитися до довоєнних показників експорту. Середньомісячний показник вивозу збіжжя може сягнути 5 млн тонн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло