Іран заявив, що може замінити для Європи російську нафту
Угода щодо іранської ядерної програми в обмін на зняття санкцій зараз виглядає цілком можливою

Іран планує частково компенсувати Європі поставки нафти, які вона втратить у грудні після набуття чинності ембарго на імпорт нафти з росії. Наразі Іран веде переговори із західними країнами про відновлення домовленості щодо ядерної програми, яка дозволить зняти з нього санкції.
Джерело. Про це пише moscowtimes.eu з посиланням на Bloomberg і джерела, знайомі зі стратегією Ірану.
Державна нафтова компанія Ірану NIOC насамперед намагатиметься повернути клієнтів у середземноморських країнах, таких як Греція, Італія, Іспанія та Туреччина, які закуповували її нафту до введення санкцій.
За словами джерел, з урахуванням майбутнього ембарго та укладання угоди з ядерної програми, у Тегерані вбачають можливість замінити частину російської нафти для європейських НПЗ. Тим більше, що важка іранська нафта близька за якістю до сорту Urals.
Після скасування санкцій у 2015 році середньодобовий видобуток нафти в Ірані виріс досить швидко – приблизно на 0,7 млн барелів за кілька місяців, а вже через рік він видобував більше на 1 млн барелів порівняно з санкційними показниками.
Згодом видобуток тримався на рівні близько 3,8 млн барелів, але впав після того, як Дональд Трамп у 2018 році вивів США з домовленості з Іраном і знову ввів санкції проти нього. Наразі видобуток становить близько 2,5 млн барелів на добу.
До останнього раунду санкцій європейські країни імпортували з Ірану близько 0,6 млн барелів на добу. Це приблизно половина від російських поставок: за оцінкою Citigroup, санкції проти росії позбавлять Європу 1,25 млн барелів нафти на добу.
За оцінкою Bloomberg, за тиждень по 19 серпня поставки російської нафти в середземноморські країни склали 0,89 млн барелів, а в країни Північної Європи – 0,4 млн барелів на добу.
Досягнення домовленості щодо встановлення контролю за іранською ядерною програмою в обмін на зняття санкцій зараз виглядає цілком можливим, пише The Wall Street Journal із посиланням на американських, європейських та іранських чиновників. Перспективи операції покращилися після переговорів європейців з іранцями у Відні на початку серпня, а останніми днями вдалося зблизити позиції Ірану та США.
Бекграунд. Тим часом Британія достроково припинила купувати паливо у росії і замінила його поставками з інших країн.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].