Україна експортувала 1,7 млн тонн агропродукції за місяць дії «зернової ініціативи»

Україна експортувала 1,7 млн тонн агропродукції за місяць дії «зернової ініціативи»

Усього з портів Великої Одеси вийшло 68 суден до 18 країн світу

Україна експортувала 1,7 млн тонн агропродукції за місяць дії 	«зернової ініціативи»
Зображення ілюстративне
Фото: istockphoto.com

Що сталося. Україна експортувала уже 1,72 млн тонн агропродукції з 1 серпня, коли почала діяти «зернова ініціатива», й донині.

Джерело. Про це повідомляє Мінінфраструктури.

Деталі. Загалом з портів «Одеса», «Чорноморськ» та «Південний» вийшло 18 суден з українським збіжжям, що спрямували до 18 країн світу. За цей же період через Дунайські порти вивезли 1,6 млн тонн продукції, а автошляхами – 600 000 тонн зерна.

Міністерство очікує, що у вересні з причорноморських портів вдасться вивезти 3 млн тонн вантажів. Загальний обсяг експорту всіма видами транспорту планують наростити до 8 млн тонн.

«Ми також бачимо зростаючу зацікавленість судновласників до роботи в рамках «зернової ініціативи». Зокрема, в серпні в наші порти зайшли під завантаження 67 суден і ми уже маємо десятки нових запитів на захід в порти. Міжнародні ринки позитивно реагують на «зернову ініціативу» і вартість продовольства знижується», – прокоментував міністр інфраструктури Олександр Кубраков.

Очільник структури пояснив, що ці досягнення сприяють покращенню гуманітарної ситуації серед соціально незахищеного населення в країнах Африки та Азії. Він додав, що для допомоги таким держава Україна вже відправила 2 судна.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що експорт з України збільшився на 25% за серпень. Загалом держава продала 7,29 млн тонн товарів за $3,36 млрд.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло