На кінофестивалі в Гельсінкі покажуть відразу 6 фільмів, присвячених Україні

На кінофестивалі в Гельсінкі покажуть відразу 6 фільмів, присвячених Україні

Щорічний фестиваль сучасного кіно проходитиме в столиці Фінляндії з 15 по 25 вересня

На кінофестивалі в Гельсінкі покажуть відразу 6 фільмів, присвячених Україні
кадр з фільму "Клондайк"
Protim

У четвер в Гельсінкі стартує щорічний кінофестиваль «Кохання та Анархія» (Rakkautta&Anarkiaa).

Цього року організатори вирішили приділити особливу увагу Україні. Розділ під назвою  «Подивись на Україну» (Katso Ukrainaa) включає роботи українських кінематографістів і фільми, які так чи інакше проливають світло на ситуацію в Україні.

«Бачення метелика» (Butterfly Vision) режисера Максима Наконечного описує психологічні наслідки затяжної війни.

«Клондайк» (Klondike) Марини Ер Горбач, фільм 2022 року. У фільмі українська родина, в якій очікують на народження дитини, опиняється в епіцентрі бойових дій та поруч із місцем збиття малазійського боїнга.

«Маріуполіс 2» (Mariupolis 2) литовського документаліста Мантаса Кведаравічюса, який загинув на війні в Україні, показує реальні кадри з життя маріупольців під час блокади міста.

«Памфір» (Pamfir) Дмитра Сухолиткого-Собчука розповідає історію сім'янина із Західної України, який стикається із серйозними випробуваннями напередодні традиційного карнавалу Маланки.

«Будинок зі скалок» (Sirpaleiden talo) датського режисера Симона Леренга Вільмонта – це документальний фільм про історію дітей, які живуть у притулку на Донбасі поруч із лінією бойових дій.

«Стоп-Земля» (Stop-Zemlia) Катерини Горностай описує життя підлітків у ще передвоєнному Києві.

Кінофестиваль «Кохання та Анархія» проходитиме у Гельсінкі з 15 по 25 вересня. Підбірка фільмів, присвячених Україні, готувалася організаторами фестивалю спільно з керівницею Днів українського кіно Наталією Терамає.

Бекграунд. Нагадаємо, Mind поспілкувався з представниками української кіноіндустрії та дізнався про зміни у їхній діяльності після 24 лютого та плани після перемоги України.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло