Польща вимагає від росії повернути сім картин, вивезених під час Другої світової

Польща вимагає від росії повернути сім картин, вивезених під час Другої світової

В росії назвали вимоги Польщі «юридично необґрунтованими» та «аморальними».

Польща вимагає від росії повернути сім картин, вивезених під час Другої світової
Фото: gov.pl

Міністерство культури Польщі направило владі росії заяву про реституцію семи творів мистецтва, вивезених Червоною Армією в СРСР із території країни у роки Другої світової війни.

Джерело. Про це повідомляється на сайті відомства, на яке посилається “Новая газета”.

Міністр культури й національної спадщини та віце-прем'єр Польщі Петро Глинський заявив, що полотна зберігалися у музеях Познані, Лодзі, Вроцлава, Вілянува та в маєтку Голухув.

Нині вони входять до складу колекцій Пушкінського музею у москві.

Йдеться про картини «Поклоніння немовляті» Лоренцо ді Креді, «Двоє скорботних святих» Аретино Спінелло, «Христос і грішниця» Луки Джордано, «Портрет художника» Валантена де Булоня, «Італійський краєвид зі стаффажем» Андреа Локателлі, «Мадонна з немовлям та Іоанном Хрестителем» та «Мадонна з немовлям на тлі пейзажу» невідомих авторів.

Міністерство культури росії заявило, що не отримувало офіційних документів від влади Польщі щодо реституції культурних цінностей. Спецпредставник президента рф з міжнародної культурної співпраці Михайло Швидкой у розмові з ТАСС назвав вимоги Польщі «юридично необґрунтованими» та «аморальними».

Раніше Польща надсилала росії 20 заяв про реституцію у 2004, 2012 та 2014 роках з вимогою повернути кілька тисяч творів мистецтва, але росія їх навіть не розглядала, розповіли у польському міністерстві.

«Поки що уряд російської федерації не вивчив жодну з вимог. За останні шість років ми повернули 600 загублених у роки війни об'єктів із різних країн світу, але жодного – з росії», – пояснив Глинський.

Бекграунд. Нагадаємо, Польща оголосила, що офіційно вимагає від Німеччини $1,3 трлн репарацій за Другу світову.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло