FT: США не зможуть цієї зими врятувати Європу від енергетичної кризи
Видобуток нафти і сланцевого газу в США вже на максимумі, і ця галузь не має можливості рости

Американські нафтогазові компанії практично вичерпали свої можливості допомогти країнам Європи пом'якшити наслідки енергетичної кризи, вони не зможуть наростити постачання нафти та газу у зимовий період.
Джерело. Про це пише Financial Times із посиланням на учасників ринку.
Деталі. «Не схоже, щоб США могли накачати більше. Наше виробництво вже на межі. Допомоги не буде ні по нафті, ні по газу», – заявив Вілл ВанЛокх, голова групи прямих інвестицій Quantum Energy Partners, одного з найбільших інвесторів у сланцевий видобуток.
Виробники стверджують, що вони й так уже на межі своїх поточних можливостей, тому наростити постачання до Європи цього року чи взимку не вдасться.
Хоча найбільші компанії Chevron та ExxonMobil, а також деякі приватні корпорації нарощують буріння, загальна кількість робочих бурових установок останніми тижнями зупинилася, а продуктивність впала.
Основна причина цього, як показує лінійний графік видобутку на свердловину (барелів на день), що великі родовища сланцевої нафти США стають менш продуктивними.
Видання зазначає, що зростання попиту на нафту особливо на тлі майбутнього нафтового ембарго з боку Євросоюзу щодо постачання з росії може призвести до нового стрибка цін на нафту на рівень понад $100 за барель.
Гендиректор Pioneer Natural Resources Скотт Шеффілд зазначає, що його компанія та компанії конкурентів не нарощують розробку нових родовищ і не запускають нові свердловини, більше того, він не бачить перспектив щодо збільшення їхньої кількості найближчим часом. Шеффілд упевнений, що у разі збільшення попиту взимку ціни на нафту можуть досягти й $120 за барель.
Учасники ринку наполягають, що інвестори з Уолл-стріт також не зацікавлені у довгостроковому розвитку нафтових проектів. Їх цілком влаштовує модель, при якій низький рівень видобутку забезпечує високі ціни та прибутковість виробництва.
Вплинути на політику намагався Білий дім, який закликав сланцевиків наростити видобуток, проте досягти значного зростання владі поки не вдалося.
Бекграунд. Між тим повідомлялося, що доходи росії від нафти впали до мінімуму від початку вторгнення в Україну. Одна з причин – падіння світових нафтових цін.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].