Серед російських генералів розкол, оскільки путін намагається керувати їх діями - CNN

Серед російських генералів розкол, оскільки путін намагається керувати їх діями - CNN

Кремлівський карлик звільнив ще одного генерала, якого призначив винним за провал на Харківщині

Серед російських генералів розкол, оскільки путін намагається керувати їх діями - CNN
фото DR

У російському військовому керівництві розкол – воєначальники не знають, як реагувати на успішний наступ ЗСУ в Харківській області. Погіршується він тим, що президент рф владімір путін прямо намагається командувати генералами, які перебувають на передовій.

Джерело. Про це пише CNN із посиланням на дані американської розвідки.

Як свідчать перехоплення розмов російських офіцерів, вони сперечаються один з одним і скаржаться рідним і друзям, які знаходяться вдома, на те, як приймаються рішення в москві і як звідти ними намагаються командувати, розповіло одне з джерел CNN.

Керівництво російської армії із самого вторгнення не може організувати ефективне командування операцією в Україні. Наприкінці березня джерела розповідали CNN, що військові США не можуть навіть визначити, чи є в російських військ єдиний командувач, який відповідає за проведення операції.

Про те, що путін особисто віддає накази військам, The Times та The Guardian писали ще у травні. Як розповіли їм західні військові, після невдач армії на початковому етапі війни путін вирішив взяти командування у свої руки, приймаючи навіть оперативні та тактичні рішення, які зазвичай належать до сфери відповідальності «полковника чи бригадного генерала».

Судячи зі слів двох джерел CNN, знайомих із даними розвідок США та інших західних країн, ця практика продовжується. Зараз путін віддає накази генералам, які перебувають на полі бою, повідомляє агентство:

Подібна поведінка президента може пояснюватися тим, що він як співробітник КДБ звик проводити саме спецоперації і не був готовий віддати кермо влади військовим.

«Весь його бекграунд вихідця зі спецслужб підштовхував його обрати «спецоперацію», а не війну», – пише Олександр Баунов, старший науковий співробітник Фонду Карнегі.

Вторгнення в Україну не було розраховане на роки, зазначає Баунов: «Ми бачимо, що в різних ситуаціях путін мислить саме в масштабах спецоперацій, які зазвичай розраховані максимум на кілька місяців. <…> Немає жодного сумніву, що терміни вторгнення в Україну були розраховані схожим чином».

11 вересня прес-центр Головного управління розвідки Міноборони України повідомив, що після нищівної поразки російських військ у Харківській області зі своєї посади було знято командувача західного угрупування ЗС рф Романа Берднікова.

Представник НАТО підтвердив цю інформацію CNN, зазначивши, що командувач протримався лише 15 днів.

Це вже не перша заміна на керівних посадах, і вона ще більше посилює безлад у командних структурах російських військ, зазначають джерела агентства.

Між керівниками російської армії спостерігаються значні розбіжності у питаннях подальшої стратегії, вони не можуть домовитися, на яких напрямках докласти найбільших зусиль для зміцнення оборони, кажуть численні джерела, знайомі з даними американської розвідки.

Основні сили, як і раніше, залишаються на півдні, де українці продовжують наступ у Херсонській області, кажуть військові джерела CNN у США та інших західних країнах.

У такій ситуації, на думку західних військових чиновників, оголошена у росії мобілізація не допоможе їй заткнути дірки на фронті. Швидко сформувати з резервістів боєздатні частини не вийде, проте проблеми, пов'язані з командуванням, постачанням, зв'язком і бойовим духом, залишаються.

Бекграунд. На думку військових експертів, оголошена мобілізація не дасть росії нічого, буде просто “більше трупів” і великі втрати в економіці.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло