У Конгрес США внесено законопроект про введення санкцій проти російських воєнних злочинців

У Конгрес США внесено законопроект про введення санкцій проти російських воєнних злочинців

Відповідні законопроекти внесено на розгляд Палати представників та Сенату

У Конгрес США внесено законопроект про введення санкцій проти російських воєнних злочинців
фото Shutterstock

Група законодавців від Демократичної та Республіканської партій пропонує ухвалити закон, що закріплює офіційну американську політику щодо покарання російського уряду та російських чиновників за порушення прав людини та воєнні злочини, скоєні в Україні.

Законопроект «Про політику в галузі прав людини в Україні» було представлено у Конгресі у п'ятницю вранці.

Джерело. Про це повідомляє Голос Америки з посиланням на видання The Hill.

Деталі. Конгресмен-республіканець зі штату Техас Пет Феллон, автор законопроекту, винесеного на розгляд Палати представників, заявив, що виявлення масового поховання в українському місті Ізюм після того, як звідти були витіснені російські окупанти, зміцнює рішучість США добиватися відповідальності за воєнні злочини.

«Вторгнення росії в Україну відображає повну зневагу владіміра путіна до життя людей», – йдеться в заяві Феллона.

«Наявна інформація вказує на те, що військова машина путіна несе відповідальність за насильницьке переселення понад 1 мільйона громадян України та майже 15 000 жертв серед цивільного населення. Саме таке варварство привело до моїх колег і мене до ухвалення цього закону. Путін і російська федерація заслуговують на те, щоб понести відповідальність за кожне злодіяння, яке вони вчинили», – заявив конгресмен.

Спонсором законопроекту в Палаті представників став демократ Джиммі Панетта, а відповідний законопроект до Сенату внесли республіканець Тодд Янг та демократка Джекі Розен.

«Жахливі звірства, здійснені росією в Україні, включаючи нещодавнє виявлення масових поховань, заповнених тілами безневинних українських чоловіків, жінок та дітей, не можуть залишитися без відповіді», – йдеться у заяві Розен.

Конгресмени закликають оновити текст у законі, який встановлює режим санкцій проти росії за її зловмисну ​​поведінку, який називається законом «Про протидію противникам Америки через санкції», щоб покарання понесли всі особи, відповідальні за злочини, скоєні в Україні.

Зокрема, законопроект спрямований на виявлення російських громадян, причетних до примусового переселення, затримання та фільтрації українців на окупованих росією територіях та в самій росії. Такі дії пропонується називати воєнними злочинами чи злочинами проти людяності згідно з Женевською конвенцією.

Бекграунд. Як повідомлялося, експерти ООН офіційно визнали і зафіксували здійснення росіянами воєнних злочинів в Україні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло