За перші 2 дні роботи супутника, на який зібрали гроші українці, було знищено більше техніки, ніж він коштує

За перші 2 дні роботи супутника, на який зібрали гроші українці, було знищено більше техніки, ніж він коштує

Супутник допомагає знаходити техніку, сховану за перешкодами, яку важко виявити оптичними приладами

За перші 2 дні роботи супутника, на який зібрали гроші українці, було знищено більше техніки, ніж він коштує
ICEYE

Супутник ICEYE, який придбали за кошти, зібрані українцями разом з фондом Сергія Притули, вже продемонстрував свою високу ефективність.

Джерело. Про це розповів міністр оборони Олексій Резніков у соцмережі.

Деталі. За його словами, сьогодні відбулася зустріч з волонтером Сергієм Притулою за участі представників Міністерство оборони та ГУР МО, серед іншого обговорювалася і робота супутника фінської компанії.

“Наразі усі наші очікування повністю справдилися.

Сили оборони України, насамперед – бойові бригади ЗСУ, вже деякий час отримують потік даних з супутників ICEYE. Знімки безпосередньо розшифровують та опрацьовують фахівці воєнної розвідки Міноборони”, – написав Резніков.

“Тільки уявіть: за перші два дні роботи супутника було виявлено понад 60 одиниць бойової техніки, яку ворог намагався замаскувати у лісосмугах та за іншими перешкодами. Її виявили тому, що супутники ICEYE збирають інформацію за технологією Synthetic aperture radar (SAR). Зазначену техніку було б дуже складно або неможливо помітити засобами оптичних супутників”, – розповів міністр оборони.

Він наголосив, що тільки за ці два дні ворог втратив бронетехніки на більшу суму, ніж коштує весь проект з супутниками.

“Але головне – це допомагає зберегти життя наших воїнів, які безцінні”, – підкреслив міністр.

“Це – реальний внесок у зміцнення оборони України завдяки технологічній перевазі. Адже у російських військ таких можливостей немає. Ми зможемо здолати росію тільки за рахунок якості нашої оборони”, – зазначив Резніков, подякувавши Притулі і всій волонтерській спільноті.

Він висловив сподівання на подальші “амбіційні ініціативи та рішення”.

Бекграунд. Нагадаємо, фінська супутникова компанія ICEYE оголосила про підписання угоди, згідно з якою Україна тепер отримуватиме супутникові знімки високої якості.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло