«Нафтогаз» має попередні домовленості щодо постачання газу через Baltic Pipe
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

«Нафтогаз» має попередні домовленості щодо постачання газу через Baltic Pipe

Наразі компанія не має необхідних коштів для імпорту газу за поточними цінами

«Нафтогаз» має попередні домовленості щодо постачання газу через Baltic Pipe
Голова НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко
Фото: УНІАН

Що сталося. НАК «Нафтогаз Україна» має попередні домовленості про постачання газу через нещодавно відкритий газопровід Baltic Pipe.

Джерело. Про це в інтерв'ю «Інтерфакс-Україна» заявив голова правління НАК Юрій Вітренко.

Деталі.  «Ми можемо зараз отримувати газ через цю трубу і маємо попередні домовленості з постачальниками такого газу, і є навіть вільна потужність у трубі, яку, так би мовити, неформально залишили саме для «Нафтогазу», для України», – сказав він.

Наразі компанія не має необхідних коштів для імпорту газу через Baltic Pipe за поточними цінами.

Вітренко підтвердив, що спецфонд, який створюється для імпорту газу, який мав наповнюватися, зокрема, міжнародними донорами, поки що порожній.

«Далі все залежить від того, наскільки результативною буде місія МВФ, і, можливо, буде важлива донорська конференція з німцями вже наприкінці жовтня. Після цього можна буде сказати, наскільки великі шанси наповнення фонду», – додав він.

Водночас він наголосив на важливості відкриття Baltic Pipe для України.

«Це добре, що з'явився такий додатковий варіант отримувати точно не російський газ для України, й ми ним скористаємося, коли буде можливість», – пояснив голова «Нафтогазу».

Бекграунд. Нагадаємо: Baltic Pipe – це стратегічний проєкт, який має створити новий маршрут постачання природного газу з Норвегії на ринки Данії і Польщі та до кінцевих споживачів у сусідніх країнах. Газопровід зможе постачати 10 млрд куб м природного газу щорічно в Польщу і три млрд куб м від Польщі до Данії.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло