Акціонери колишнього Альфа-Банку Україна готові безоплатно передати його державі – ЗМІ

Акціонери колишнього Альфа-Банку Україна готові безоплатно передати його державі – ЗМІ

Окрім того, вони також не проти докапіталізувати банк на $1 млрд

Акціонери колишнього Альфа-Банку Україна готові безоплатно передати його державі – ЗМІ
Фото: LB.ua

Що сталося. Акціонери Сенс Банку (раніше мав назву Альфа-Банк Україна) повідомили, що готові докапіталізувати банк на $1 млрд або ж передати його Україні безоплатно.

Джерело. Про це повідомило агентство «Інтерфакс-Україна» з посиланням на лист співвласника банку Михайла Фрідмана голові Національного банку України (НБУ) Андрію Пишному.

Деталі. «…якщо уряд чи Національний банк схилиться до рішення, що Альфа-Банк Україна має контролюватись державою чи іншим акціонером, ми готові безоплатно передати акції банку», – йдеться в документі. Окрім того, Фрідман повідомив, що у жовтні в Брюсселі заплановані зустрічі представників банку з регуляторними органами ЄС, на яких будуть обговорюватися можливості «практичної реалізації докапіталізації на $1 млрд за рахунок заморожених санкціями коштів».

Він уточнив, що акціонери «з повагою віднесуться» до рішення українських державних органів передати контроль над банком державі або іншому акціонеру, а також що це рішення не буде оскаржуватися в суді.

За даними НБУ, на 1 вересня Сенс Банк за розміром загальних активів (майже 111,2 млрд грн) посідав 7-ме місце серед 67 банків, що функціонують в Україні.

Бекраунд. акціонери Альфа-Банку Михайло Фрідман і Петро Авен потрапили під санкції. Вони передали свої права за акціями на український підрозділ банку іншим довіреним особам. НБУ призначив незалежним довіреним представником болгарського економіста Сімеона Дянкова.

Правління українського підрозділу банку ухвалило рішення відмовитися від бренду «Альфа-Банк», щоб не мати нічого спільного з країною-агресором навіть на рівні асоціацій та бренду, який працює у росії.

Разом з тим Верховна Рада ухвалила закон щодо особливостей виведення з ринку системно важливого банку в умовах воєнного стану, який передбачає націоналізацію без докапіталізації з боку держави. Документ, що зараз переданий на підпис главі держави, також встановлює, що відшкодування акціонерам вартості акцій буде можливим лише після компенсації від рф збитків Україні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло