путін назвав “спотвореними” слова Макрона про намагання росії послабити Південний Кавказ

путін назвав “спотвореними” слова Макрона про намагання росії послабити Південний Кавказ

Аналітики вважають, що росія стрімко втрачає позиції в регіоні

путін назвав “спотвореними” слова Макрона про намагання росії послабити Південний Кавказ
фото Thibault Camus | Pool | Reuters

Російський диктатор владімір путін у п'ятницю відповів на заяви президента Франції Еммануеля Макрона, який звинуватив росію у дестабілізації Південного Кавказу.

Путін сказав, що лідер Франції не розуміє суть конфлікту в регіоні.

Посилення позицій Франції як посередника у конфлікті Вірменії та Азербайджану, на думку аналітиків, є одним зі свідчень послаблення впливу росії на просторах колишнього СРСР через війну в Україні.

Джерело. Про це пише “Агентство” з посиланням на низку ЗМІ.

Пряма мова. Виступаючи в ефірі France 2 цього тижня, Макрон сказав:

«Що стосується того, що відбувалося на кордоні Вірменії та Азербайджану, протягом останніх двох років – 5000 російських військових розташовані там нібито як миротворці. Але в цьому конфлікті є глибший конфлікт. Росія втрутилася в цей конфлікт, відверто підігравши Азербайджану при турецькому пособництві, і повернулася, щоб послабити Вірменію, яка ще недавно була близькою їй країною. Ви знаєте, що відбувається? Це спроби росії щодо дестабілізації. Вони хочуть створити безлад на Кавказі, щоб послабити і розділити нас усіх».

На це путін відповів: «Вважаю, що в цих заявах відсутнє розуміння самого ходу конфлікту». Він припустив, що Макрон, зважаючи на все, не має інформації про позицію сторін. «Тому висловлювання президента Франції прозвучали некоректно, я б навіть сказав – спотворено, тому вони неприйнятні», – сказав президент рф.

Путін запросив президента Азербайджану та прем'єр-міністра Вірменії «зустрітися в росії будь-де в будь-який час, у Сочі, в Петербурзі, в москві».

Як відомо, Франція та ЄС стали організаторами останніх переговорів між Вірменією та Азербайджаном після осіннього загострення на кордоні двох країн.

До цього Вірменія, як член ОДКБ, звернулася до росії за допомогою, але жодної військової допомоги надано не було.

Зазначається, що послаблення позицій росії спостерігається і в інших країнах Кавказу та Середньої Азії. Зокрема, цієї осені запеклі прикордонні сутички сталися між Киргизстаном і Таджикистаном.

Казахстан у серпні підписав угоду про обмін розвідданими з Туреччиною, яка входить до блоку НАТО. Якби Казахстан підписав цю угоду до війни, «це було б сприйнято москвою як великий удар», прокоментував для Financial Times аналітик Темур Умаров, науковий співробітник Фонду Карнегі. – Але зараз ми не бачимо нічого, що росія могла б зробити, щоб перешкодити Казахстану зробити це», – додає він.

Бекграунд. Нагадаємо, напередодні президент Франції оголосив про постачання шести гармат «Цезар», а також систем ППО для України.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло