Євросоюз розробив механізм контролю за цінами на газ — Bloomberg

Євросоюз розробив механізм контролю за цінами на газ — Bloomberg

Вартість газу на нідерландському хабі TTF сьогодні подешевшала до $1400 за тисячу кубометрів

Євросоюз розробив механізм контролю за цінами на газ — Bloomberg
фото DR

Європейська комісія розробила механізм, який дозволить знизити ціни на газ на місцевому ринку та запобігти надмірним спекуляціям на газовому ринку. Відповідний документ буде представлено найближчими днями.

Джерело. Про це повідомляє агентство Bloomberg з посиланням на чорновий варіант документа.

Деталі. Євросоюз пропонує встановити «динамічну стелю цін», яка не дозволить біржовій ціні на газ зростати вище за встановлений рівень.

«Це допоможе уникнути крайньої волатильності та стрибків цін, а також спекуляцій, які можуть призвести до труднощів із постачанням природного газу до деяких держав-членів», – йдеться у проекті документа.

Прийняти документ, як очікується, влада ЄС планує у вівторок, 18 жовтня. Наступний пакет заходів протидії енергетичній кризі європейська влада планує обговорити в ході саміту лідерів ЄС 20–21 жовтня у Брюсселі.

The Bell повідомляє, що вартість газу на нідерландському хабі TTF сьогодні подешевшала до $1400 за тисячу кубометрів уперше з кінця червня.

За даними The Insider, деякі країни, серед яких Італія, Греція, Польща та Бельгія, пропонували встановити стелю зростання цін протягом однієї торгової сесії в 5%, однак оскільки система «динамічна», то ця стеля може регулярно переглядатися.

Видання стверджує, що Європейська комісія має намір створити новий ринковий показник для зрідженого природного газу (СПГ), який має стати доповненням бенчмарку TTF (механізм передачі прав власності) на нідерландському хабі. Таким чином, на європейському ринку з'являться два газові бенчмарки, що, ймовірно, позитивно позначиться на цінах. Подати другий механізм планується наприкінці 2022 року.

Бекграунд. Як повідомлялося, ціна на газ в Європі знижується на тлі прогнозів, що зима буде теплою.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло