Експорт українського зерна відновився до довоєнних рівнів, але росія погрожує заблокувати продовження угоди

Експорт українського зерна відновився до довоєнних рівнів, але росія погрожує заблокувати продовження угоди

Москва вимагає, що для пролонгації угоди з неї повинні зняти санкції

Експорт українського зерна відновився до довоєнних рівнів, але росія погрожує заблокувати продовження угоди
фото Pixaby

Експорт українського зерна за перші 17 днів жовтня був лише на 2,4% меншим, ніж за аналогічний період 2021 року, свідчать дані Мінагрополітики.

Це незважаючи на закриття кількох портів на півдні України після російського вторгнення в лютому.

Експорт спочатку різко впав, але наприкінці липня три чорноморські порти були розблоковані завдяки угоді, укладеній між Києвом та москвою за посередництва ООН і Туреччини.

Згідно з даними Мінагрополітики, у жовтні Україна експортувала 2,12 млн тонн зерна, переважно кукурудзи та пшениці. Це можна порівняти з 2,17 млн тонн за той самий період жовтня 2021 року.

Однак росія заявляє про сумніви в тому, що угода буде продовжена. Причиною вона називає санкції Заходу, накладені на неї після вторгнення в Україну.

Як пише Sky News, заступник міністра оборони рф Олександр Фомін заявив заступнику генерального секретаря ООН Мартіну Гріффітсу, що продовження угоди «безпосередньо залежить від забезпечення повного виконання всіх раніше досягнутих домовленостей».

Росія заявляє, що вплив західних санкцій на логістику, платежі, доставку та страхування не дозволяє їй експортувати добрива та хімічні речовини, включаючи аміак, і що послаблення санкцій було ключовою частиною угоди, яка досі не виконана.

Більше про те, що договори з росією не варті паперу, на якому їх підписують, в матеріалі Mind “Пролонгація «зернового коридору» може стати проблематичною: вже зараз рф саботує огляд суден. На кого сподіватися Україні?”.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло