Мінекономіки розробляє проект Національної стратегії щодо зменшення гендерного розриву в оплаті праці
Уряд стверджує, що вже досяг певних успіхів у цій сфері

Що сталося. Мінекономіки розробляє проєкт Національної стратегії щодо зменшення гендерного розриву в оплаті праці.
Джерело. Про це йдеться на сайті відомства.
Деталі. Зазначається, що уряд вже досяг певних успіхів у відповідній сфері та найближчим часом завершить розробку Національної стратегії щодо цього питання і плану її реалізації.
«Вже ухвалено низку рішень, які сприяють виконанню цього завдання. Зокрема, Мінекономіки підготувало нову редакцію закону «Про працю», що забезпечить побудову трудових відносин на принципах рівної оплати за працю рівної цінності та недопущення будь-якої дискримінації», – повідомила заступниця міністра економіки Тетяна Бережна.
Також парламент реформував законодавство у сфері соціальних відпусток, пов’язаних із народженням дитини та доглядом за нею. Міністерство очікує збільшення частки чоловіків, які користуються відпусткою по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.
Водночас встановили новий вид соціальної відпустки – відпустку при народженні дитини. Вона надається, зокрема, чоловіку, дружина якого народила дитину; батьку дитини, який не перебуває у зареєстрованому шлюбі з матір’ю дитини, за умови що вони спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки.
У відомстві нагадали, що розрив в оплаті праці жінок і чоловіків в Україні останні 2 роки демонструє тенденцію до скорочення. У 2020 рік показник становив 20,4%, а у 2021 рік – 18,6%. Загалом за останні 5 років він скоротився на 7,4%.
Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що мінімальна зарплата в Україні у 2023 році збережеться на рівні 6500 грн. Медицина залишається пріоритетом фінансування на наступний рік.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].