Україна відновлює членство в Міжнародній організації виноградарства та виноробства після 14 років перерви

Україна відновлює членство в Міжнародній організації виноградарства та виноробства після 14 років перерви

Офіційно про це оголосять 4 листопада

Україна відновлює членство в Міжнародній організації виноградарства та виноробства після 14 років перерви
Фото: AgroNews

Що сталося. Україна відновлює членство в Міжнародній організації виноградарства та виноробства (International Organisation of Vine and Wine, OIV), до якої входила з 1997 до 2008 року.

Джерело. Про це повідомило Міністерство аграрної політики та продовольства.

Деталі. «Статус членства буде автоматично поновлено 30 жовтня 2022 року. Офіційно про це оголосять 4 листопада 2022 року під час щорічних зборів організації», – заявили в міністерстві.

Участь у МОВВ на правах постійного членства, уточнили в Мінагрополітики, дозволить українським спеціалістам виноробної галузі «активніше брати участь у роботі експертів, підкомісій і комісій організації щодо розробки нормативної документації, а також надасть можливість використовувати офіційні стандарти та правила у міжнародній торгівлі винами та виноматеріалами».

Уточнюється, що Україна 4 листопада візьме участь у 43-му Всесвітньому конгресі виноградарства та виноробства, який відбудеться в Енсенаді, Нижня Каліфорнія (Мексика).

OIV створена 2001 року, вона стала спадкоємицею Міжнародного бюро винограду та вина, яке існувало з 1924 року. Цілями та завданнями організації є захист інтересів виноробної галузі та створення сприятливих ринкових умов, гармонізації та відповідності методів аналізу, боротьби з шахрайством та недобросовісною конкуренцією на ринку.

Україна стала 49-ю державою-учасницею OIV.

Бекграунд. За інформацією Держстату, станом на 1 січня 2022 року загальна площа виноградних насаджень по всіх категоріях господарств становила 34,0 тис. га, валовий збір – 257,5 тис. тонн.

Загалом в Україні налічується 144 виноробних підприємства (з них 29 малих виробників виноробної продукції). Переважна більшість виноградарсько-виноробних підприємств Херсонської та Миколаївської областей (не менше 25% від загальної площі виноградних насаджень в Україні), є окупованими або знаходяться в зоні бойових дій.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло