При атаці дронами на кораблі в Севастополі постраждали ті, які “задіяні” в зерновому коридорі — Развожаєв

При атаці дронами на кораблі в Севастополі постраждали ті, які “задіяні” в зерновому коридорі — Развожаєв

За його словами, до цього “теракту” причетні ті самі британські військові, які підірвали “Північні потоки”

This text is also available in English
При атаці дронами на кораблі в Севастополі постраждали ті, які “задіяні” в зерновому коридорі — Развожаєв
фото з соцмереж

Глава окупаційної влади Севастополя Михайло Развожаєв заявив, що вранці українські військові атакували кораблі Чорноморського флоту рф та цивільні судна. За його словами, це була наймасовіша атака дронів за всю історію війни, і деякі кораблі отримали пошкодження.

Джерело. Про це пише ВВС.

Деталі. Развожаєв каже, що це «теракт», де задіяли 9 дронів та 7 морських безпілотних апаратів.

Зокрема, пошкодження отримали морський тральник «Іван Голубець», а також бономережеве загородження в бухті «Південна», – написав Развожаєв у своєму телеграм-каналі. Колаборант заявив, що ППО в Севастополі кілька годин відбивала атаки.

Зі свого боку, український журналіст Андрій Цаплієнко пише в телеграм, що внаслідок атаки пошкоджено судно «Адмірал Макаров».

«“Повідомляється, що один з кораблів,які раптово вибухнули в Севастопольській бухті – це «Адмірал Макаров», носій крилатих ракет «Калібр» Саме з нього у липні випускалися ракети по Вінниці, внаслідок удару яких загинули та були поранені десятки українців, у тому числі дівчинка Ліза”, – йдеться в повідомленні.

За словами колаборанта Развожаєва, кораблі флоту, які зазнали атаки, задіяні в забезпеченні «зернового коридору», про що Україна й росія окремо домовилися з Туреччиною та ООН.

Угода про «зерновий коридор» діє до 22 листопада, і росія заявляла, що поки що не має наміру її продовжувати, тому що її інтереси не враховуються.

Вранці повідомлялося, що у Севастопольській бухті припинено рух суден. Пороми і катери через бухту не проходять, повідомила місцева влада.

Після атаки дронами Развожаев повідомив, що всі раніше доступні для цивільних трансляції з камер відеоспостереження в Севастополі закриють, тому що вони «дають можливість противнику виявляти системи оборони міста».

Развожаєв стверджує, що цей «терористичний акт» здійснили військові українського 73-го спеціального центру морських операцій, а навчали їх цьому нібито британські спеціалісти, що перебувають у місті Очаків Миколаївської області.

«Представники цього підрозділу ВМС Великої Британії брали участь в плануванні, забезпеченні та реалізації терористичного акту в Балтійському морі 26 вересня з підриву газопроводів «Північний потік 1 і 2», – додав він.

Між тим українські військові наразі не заявляли про пошкодження чи знищення російських кораблів, але не відкидають такої можливості.

«Офіційного підтвердження немає, але є розуміння, що при такому побоюванні «бойових комарів» і використання проти них агресивної системи ППО може бути абсолютно зворотня реакція. Тому, коли по «комарах» б'ють С-300, наприклад, то ці ракети мають дуже велику руйнівну силу і руйнують те, що насправді винне у створенні цієї ситуації», – прокоментувала керівниця пресцентру ОК «Південь» Наталія Гуменюк під час телемарафону.

За її словами, невдалий пуск ракет ППО цілком може бути такою причиною.

Відомо, що наприкінці серпня Велика Британія почала поставляти в Україну підводні дрони. Їхнє головне призначення – розміновувати берегову лінію моря.

При атаці дронами на кораблі в Севастополі постраждали ті, які “задіяні в забезпеченні” зернового коридору  –  Развожаєв

Вранці у суботу у соцмережах СБУ з'явилося повідомлення зі словами: «Час бавовни. А це значить, що російська техніка та позиції окупантів знов будуть палати. Працюємо далі до повної перемоги».

Проте його не можна вважати підтвердженням того, що до суботньої атаки на Севастополь причетні українські військові.

Бекграунд. Нагадаємо, сьогодні росія звинуватила ВМС Великої Британії у організації вибухів на газопроводі “Північний потік”.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло