ОНОВЛЕНО: Україна, ООН та Туреччина зупиняють на один день рух суден зерновим коридором

ОНОВЛЕНО: Україна, ООН та Туреччина зупиняють на один день рух суден зерновим коридором

«Зернову ініціативу» продовжать із 3 листопада

ОНОВЛЕНО: Україна, ООН та Туреччина зупиняють на один день рух суден зерновим коридором
фото DR

Делегації України, Туреччини та ООН домовилися не планувати на друге листопада жодних пересувань суден у рамках Чорноморської зернової ініціативи.

Джерело. Про це повідомив на брифінгу у Нью-Йорку заступник речника ООН Фархан Хак, передає Центр новин ООН.

Деталі. Першого листопада представники ООН та Туреччини завершили проведення 36 інспекцій на борту вихідних суден. Звіти про інспекції будуть передані делегаціям росії та України.

Секретаріат ООН знову заявив у вівторок, що переміщення та інспекції суден, проведені після того, як рф вийшла з зернової угоди, є «тимчасовим та надзвичайним заходом».


Міністр інфраструктури України Олександр Кубраков заявив про продовження «зернової ініціативи» з 3 листопада.

«Очікується, що в четвер, 3 листопада, «зерновим коридором» пройдуть вісім суден із сільгосппродукцією. Ми отримали підтвердження від ООН», – написав міністр у твіттері.

За його словами, також 2 листопада відбудуться перевірки суден у Босфорі.


Зазначається, що координатор ООН з Чорноморської зернової ініціативи Амір Абдулла у тісній співпраці з турецькою делегацією СКК докладає «всіх зусиль» для відновлення повноцінної роботи Спільного координаційного центру.

Представники ООН у СКК повідомили, що на сьогодні морським гуманітарним коридором прямують транзитом три вихідні судна. Рух цих судів був узгоджений делегаціями України, Туреччини та ООН. Ці три судна перевозять загалом 84 490 тонн зерна та продуктів харчування.

Російську делегацію у Спільному координаційному центрі було поінформовано.

У понеділок через транзитний коридор благополучно пройшли 14 суден, включаючи суховантажне судно, зафрахтоване Всесвітньою продовольчою програмою.

Загальний тоннаж зерна та продуктів харчування, вивезених з українських портів у рамках Чорноморської зернової ініціативи, перевищує 9,7 млн тонн.

Бекграунд. Нагадаємо, що 29 жовтня росія заявила, що призупиняє участь у «зерновій угоді». Водночас  зернова угода діє, незважаючи на призупинення участі росії.

Раніше Mind писав, чи зможе Україна експортувати зерно поза Стамбульською угодою.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло